Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Częstochowa: Odkażanie miejskich tramwajów i autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Wójcik

Data publikacji:
2020-04-20 09:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowa: Odkażanie miejskich tramwajów i autobusów
fot. MPK Częstochowa
Częstochowa: Odkażanie miejskich tramwajów i autobusów
Częstochowa: Odkażanie miejskich tramwajów i autobusów
Częstochowa: Odkażanie miejskich tramwajów i autobusów
Podczęstochowska firma nieodpłatnie odkażająca szpitale i karetki poszerzyła swoją społecznie użyteczną działalność o tabor komunikacji miejskiej częstochowskiego MPK. Autobusy i tramwaje będą codziennie odkażane chemikaliami fundowanymi ze środków kryzysowych.

W nocy z 16 na 17 kwietnia w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie przeprowadzono masowe odkażanie wnętrz autobusów i tramwajów. Działanie to jest uzupełnieniem wprowadzonego od ogłoszenia stanu epidemii odkażania poręczy i uchwytów każdorazowo po zakończeniu służby liniowej przez każdy zjeżdżający do bazy pojazd.

Dodatkowe odkażanie polega na generowaniu „dymu”, czyli drobnego aerozolu generowanego przez specjalistyczny sprzęt udostępniony nieodpłatnie przez firmę ECCO LOGIC z podczęstochowskiej Kruszyny. Aerozol wytwarzany jest z dedykowanej mieszanki chemicznej. Efektem zabiegów ma być osiągnięcie sterylności przestrzeni pasażerskich w tramwajach i autobusach, a w konsekwencji zwiększony poziom bezpieczeństwa oraz komfort psychiczny podróżnych.

Zabieg ten będzie realizowany cyklicznie przez cały okres stanu zagrożenia epidemicznego. Odkażanie realizowane jest bezpłatnie, ale środki chemiczne zostały zakupione z funduszy na walkę z sytuacjami kryzysowymi Urzędu Miasta Częstochowy (dysponuje nimi Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych) na mocy decyzji prezydenta Częstochowy.

Firma ECCO LOGIC do tej pory już dwukrotnie przeprowadziła nieodpłatną dezynfekcję szpitali miejskich oraz ambulansów częstochowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacja miejska w Częstochowie jednak rzadziej

Komunikacja

Komunikacja miejska w Częstochowie jednak rzadziej

Dominik Wójcik 23 marca 2020

Transport w Częstochowie kontra pandemia COVID-19

Komunikacja

Transport w Częstochowie kontra pandemia COVID-19

Dominik Wójcik 20 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5