Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-10-15 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy
fot. MPK Częstochowa
MPK w Częstochowie rozpisało przetarg na dostawy czterech elektrobusów o długości do 10,5 m. Wymagane są też ładowarki mobilne. Na dostawy przewidziano rok.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych elektrycznych autobusów niskopodłogowych wraz ze stacjami do ładowania. Wymagane są dwie ładowarki mobilne po 120 kW (2 x 60kW).

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 8,5-10,5 m, z wejściem na poziomie max 340 mm, mogących pomieścić min. 56 pasażerów, z czego 23 na miejscach siedzących. Przewidziano drzwi w układzie 1-2-2 lub 2-2-2. Przewidziano płaska podłogę bez progów poprzecznych od przodu aż za drugie drzwi. Wymagane jest ogrzewanie elektryczne, wodne, wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym o mocy min. 23 KW, zasilany z oddzielnego zbiornika ON o pojemności min. 50 l. Przewidziano też klimatyzację, system informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD, monitoring, biletomat, bezprzewodowy internet, system liczenia pasażerów.

Wymagany jest silnik elektryczny o mocy co najmniej 160 kW, z funkcją ograniczenia prędkości do 70 km/h. Wymagany jest magazyn energii min. 350 kWh oferujący zasięg 240 km. Przewidziano ładowanie za pomocą zewnętrznych ładowarek systemem plug-in. Magazyn energii powinien być doładowywany podczas jazdy autobusu energią elektryczną wygenerowaną podczas hamowania (rekuperacja energii).

Termin składania ofert mija 17 listopada. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę dwóch elektrobusów. O wyborze zdecydują cena (80%), zużycie energii (10%), zasięg (10%). Na dostawy przeznaczono rok.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Częstochowie wędrują przystanki tramwajowe

Przestrzeń

W Częstochowie wędrują przystanki tramwajowe

Dominik Wójcik 30 września 2021

Częstochowa: Tramwaje wracają na dworzec Raków od października

Komunikacja

Częstochowa: Tramwaje wracają na dworzec Raków od października

Dominik Wójcik 29 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5