Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Czeski SOR chce dostarczyć elektrobusy do Polkowic

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-28 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czeski SOR chce dostarczyć elektrobusy do Polkowic
Elektryczny autobus SOR EBN 10.5fot. SOR
Polkowice otworzyły oferty w przetargu na dzierżawę dwóch elektrobusów z możliwością ich odkupu w okresie do dwóch lat. Jedyną ofertę złożył czeski SOR, który jest gotów dostarczyć pojazdy w ciągu 20 tygodni od podpisania umowy.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach ogłosiło przetarg na dzierżawę z możliwością późniejszego odkupu dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym. Pojazdy mają być fabrycznie nowe i umożliwiać ładowanie w systemie plug-in.

Okres dzierżawy wyznaczono na 12 miesięcy. Może zostać on wydłużony do dwóch lat, tj. o kolejne 12 miesięcy. Po tym czasie nastąpi odkup autobusów lub umowa wygasa. Decyzja o odkupie autobusów przez zmawiającego nastąpi nie później niż do końca drugiego roku dzierżawy pojazdów i uzależniona jest przede wszystkim od otrzymania środków zewnętrznych (dofinansowania) na ten cel.

Wczoraj (28 lipca) minął termin składania ofert. Jak się okazało, jedyną ofertę złożył producent SOR Libchavy z Czech, proponując cenę ryczałtową 3,399 mln zł netto. Tymczasem zamawiający planował przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 4,100 mln zł brutto. Ponadto SOR zadeklarował skrócenie terminu dostaw o 18 tygodni – pojazdy powinny pojawić się w ciągu 20 tygodni od podpisania umowy. Producent deklaruje też cztery lata gwarancji na baterie liniowe.

Niedawno Polkowice prowadziły przetarg na sześć 12-metrowych autobusów elektrycznych. O zamówienie ubiegały się trzy firmy. Polkowice unieważniły jednak postępowanie w związku z nieotrzymaniem dofinansowania unijnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polkowice wydzierżawią dwa elektrobusy zamiast zakupu sześciu

Przestrzeń

Polkowice wydzierżawią dwa elektrobusy zamiast zakupu sześciu

Witold Urbanowicz 21 czerwca 2017

Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg

Komunikacja

Polkowice bez elektrobusów. Unieważniają przetarg

Martyn Janduła 06 czerwca 2017

Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Komunikacja

Elektrobusy w Polkowicach. Starcie Solarisa, Czechów i Chińczyków

Witold Urbanowicz 08 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5