Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Czeladź z nowym dworcem autobusowo-tramwajowym i drogami rowerowymi

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
31-05-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Czeladź

Podziel się ze znajomymi:

W Czeladzi zakończyła się spora inwestycja drogowa, w ramach której powstały centra przesiadkowe, dworzec autobusowo-tramwajowy oraz 16 kilometrów nowoczesnych ścieżek rowerowych. Jej wartość to ponad 44 miliony złotych. Zmiany w komunikacji autobusowej wejdą w życie 1 czerwca.

Dworzec został otwarty 29 maja. – Zakończyliśmy chyba największą w ostatnim trzydziestoleciu inwestycję drogową na terenie Czeladzi. Otwieramy, ścieżki rowerowe, centra przesiadkowe no i przede wszystkim dworzec. Już teraz mogę powiedzieć, że na tym nie koniec bo w planach mamy już dalszą rozbudowę naszych ścieżek rowerowych. W tym celu zamierzamy pozyskać środki w ramach nowej perspektywy unijnej. Tym razem chcemy poprowadzić nasze ścieżki głównie po terenach zielonych – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Dzięki nowym ścieżkom rowerowym można przemierzyć prawie całe miasto. Warto podkreślić, że od niedawna Czeladź, po Sosnowcu, jest drugim miastem w Zagłębiu, które posiada system roweru miejskiego. W tym celu do dyspozycji mieszkańców oddano 50 rowerów, które można wypożyczyć na jednej z trzech stacji rowerowych. Ponadto przy ulicy Wojkowickiej powstała dodatkowa stacja dokująca.

– Czeladź wreszcie doczekała się swojego własnego dworca i mogę potwierdzić, że informacja ta nie jest prima-aprilisowym żartem. Nowy dworzec jest częścią tzw. inwestycji ATR czyli Autobus-Tramwaj-Rower, w ramach której w naszym mieście powstało ponad 16 kilometrów nowych ścieżek rowerowych oraz nowoczesne centra przesiadkowe – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Czeladź, Jakub Kubasik.

Autobusy zaczną obsługiwać dworzec od 1 czerwca. Do obsługi nowego przystanku skierowane zostaną linie 43, 88, 133 i 935. Dla linii 88 i 935 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Autobusy tych linii, jadąc w kierunku Wojkowic oraz pętli Wojkowicka, będą kursowały na trasie: … – Czeladź Urząd Miasta – Czeladź Dworzec – Czeladź Zespół Szkół – …, z pominięciem przystanku Czeladź Stare Miasto.Linia 723 będzie kursowała w nowej relacji: Zagórze Zajezdnia – Czeladź Rynek z kursami wariantowymi do przystanku Czeladź Wojkowicka Pętla. Zmianie ulega nazwa przystanku tramwajowego Czeladź Kombatantów na Czeladź Dworzec.

Budowa nowych centrów przesiadkowych, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku. Wykonawcą inwestycji była spółka Eurovia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5