Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Czeladź przebuduje pętlę tramwajową, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-08 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czeladź przebuduje pętlę tramwajową, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy
mat. UM Czeladź
Czeladź prowadzi przetarg na budowę trzech węzłów przesiadkowych z łączącą je siecią dróg rowerowych. Największą inwestycję przewidziano na pętli tramwajowej, gdzie powstanie dworzec przesiadkowy.

Projekt węzłów przesiadkowych zakłada budowę centralnego zintegrowanego węzła przesiadkowego między tramwajem, autobusem i rowerem w rejonie ul. Kombatantów/Szpitalna wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tych ulic wraz z parkingami przesiadkowymi parkuj i jedź. Przewidziano również budowę węzła przesiadkowego autobus – rower w rejonie ulic Katowicka – Dehnelów – Reymonta oraz w rejonie ul. Francuskiej i Nowopogońskiej wraz z parkingami parkuj i jedź, realizację dróg rowerowych łączących te węzły oraz realizację infrastruktury rowerowej.

Wewnątrz pętli tramwajowej przewidziano budowę parterowego budynku dworca z poczekalnią, toaletami oraz lokalami usługowymi. Zaplanowano również miejsca postojowe oraz zatokę autobusową. Przebudowano również przebudowę odcinków torów tramwajowych. W zakresie dróg zaplanowano rozbudowę skrzyżowania ulic Kombatantów i Szpitalnej na rondo.

Termin składania 15 marca. O wyborze decydują cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (30%) oraz doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia (10%). Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowane do 30 października 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów projektuje tramwaj na Dworcowej i węzeł przy dworcu PKP

Przestrzeń

Gorzów projektuje tramwaj na Dworcowej i węzeł przy dworcu PKP

Witold Urbanowicz 20 lutego 2019

Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach

Przestrzeń

Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach

Jakub Dybalski 14 lutego 2019

Lublin: Przetarg na wielki dworzec autobusowy pod koniec roku

Przestrzeń

Lublin: Przetarg na wielki dworzec autobusowy pod koniec roku

Witold Urbanowicz 06 lutego 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5