Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Czechy: Cieplice z nowymi trolejbusami

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
15-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Czechy: Cieplice z nowymi trolejbusami
fot. Skoda Electric
Škoda Electric, pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem, dostarczyła do Cieplic (Teplic) pięć nowych 12-metrowych trolejbusów 32Tr. Pojazdy są wspomagane bateriami, pozwalającymi na przejechanie 12 km bez zasilania z sieci trakcyjnej.

Trolejbus Škoda 32Tr to 12-metrowy, niskopodłogowy pojazd z całkowicie nowym nadwoziem. Pojazd może pomieścić do 95 pasażerów. Wyposażenie obejmuje klimatyzację, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń elektrycznych. Zasięg pojazdów na zasilaniu beteryjnym wynosi 12 km. – Projekt techniczny nowych trolejbusów dla Cieplic jest jednym z absolutnie najlepszych w ofercie Skody – powiedział Radek Kapr, kierownik sprzedaży Škoda Electric.

Obecny kontrakt nie jest pierwszym, jaki Skoda realizuje dla Cieplic. W 2019 r. producent dostarczył dwa pojazdy typu 32Tr i jeden w wersji przegubowej – z oznaczeniem typu 33Tr. Pojazdy te były dostarczane jako standardowe trolejbusy, tj. bez akumulatorów trakcyjnych. Obecnie Cieplice posiadają 35 trolejbusów.

Ostatnio Škoda Electric dostarczyła nowe trolejbusy nie tylko dla wielu czeskich miast – takich jak Pilzno, Uście nad Łabą, Czeskie Budziejowice, Pardubice, Brno, Opawa lub Ostrawa – ale także dla miast za granicą, takich jak węgierski Budapeszt, Kluż-Napoka w Rumunii, Bergen w Norwegii lub Limoges i St. Etienne we Francji. W sumie w całej swojej historii Škoda dostarczyła ponad 14,5 tys. trolejbusów na rynek krajowy i zagraniczny.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5