Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Czechowice-Dziedzice kupują autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-17 14:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czechowice-Dziedzice kupują autobusy
fot. PKM Czechowice-Dziedzice
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ogłosiło przetarg na dostawy nowych pojazdów o długości ok. 12 m. Spółka wzbogaci się o cztery pojazdy, o ile oczywiście otrzyma dofinansowanie unijne.

Przedmiotem przetargu jest dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów klasy maxi. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 3,72 mln zł netto.

Zgodnie z wymaganiami, długość pojazdów ma mieścić się w przedziale od 11,5 do 12,5 m. PKM wymaga co najmniej 85 miejsc, w tym min. 28 siedzących, z czego 10 dostępnych ma być z poziomu niskiej podłogi. Przewidziano również jedno miejsce na wózek dziecięcy i jedno na wózek dla niepełnosprawnych.

W sumie w pojeździe powinny znajdować się trzy pary dwuskrzydłowych drzwi o szerokości min. 1200 mm. Wejście ma znajdować się na wysokości maks. 340 mm, a szerokość przejścia wewnątrz, pomiędzy nadkolami osi tylnej, mierzona 200 mm nad podłogą w najwęższym miejscu, wynieść ma co najmniej 520 mm. Przy drugich drzwiach przewidziano rozkładaną rampę. Uchwyty mają być oznaczone punktami świetlnym LED. Co ciekawe, na środkowym podeście na ścianie bocznej zamontowane ma być tapicerowane oparcie na całej długości dla osób stojących.

Wyposażenie obejmuje klimatyzację, wentylację, elektroniczne tablice kierunkowe, system zapowiadania przystanków, system zliczania potoków pasażerskich i kasowniki, radioodtwarzacz, a także router do bezprzewodowego internetu. PKM wymaga szyb zaciemnianych, min. 60%. Ponadto min. 70% okien bocznych musi posiadać górną część przesuwną, stanowiącą min. 30% powierzchni okna.

Pojazd powinien być wyposażony w czterosuwowy, rzędowy, 5- lub 6-cylindrowy silnik, spełniający normę Euro 6, o mocy min. 210 kW. Wymagana jest też automatyczna, min. czterobiegowa skrzynia biegów.

Termin składania ofert mija 23 lutego. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę czterech pojazdów o wartości min. 4 mln zł brutto. O wyborze zdecydują natomiast cena (70%), aspekty środowiskowe i ekologiczne związane ze zużyciem energii, emisją dwutlenku węgla i zanieczyszczeń (25%), okres gwarancji (3%) i rozwiązania techniczno-eksploatacyjne (2%). W tym ostatnim aspekcie punktowane będzie zaoferowanie szyby czołowej składającej się z trzech części (dolnej lewej, dolnej prawej i górnej, osłaniającej tablicę kierunkową), a także szkieletu nadwozia i podwozia ze stali odpornej na korozję.

Pierwszy pojazd ma zostać dostarczony w terminie 160 dni od zawarcia umowy z PKM, a kolejne trzy – w terminie 180 dni od zawarcia umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowaniu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2017

Autobusy PKS Grodzisk pojadą do Zielonej Góry

Prawo & Finanse

Autobusy PKS Grodzisk pojadą do Zielonej Góry

Jakub Dybalski 05 stycznia 2017

Katowice: W oczekiwaniu na 40 autobusów. Szczegóły przetargu

Mobilność

Katowice: W oczekiwaniu na 40 autobusów. Szczegóły przetargu

Witold Urbanowicz 04 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5