Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Co trzeba przebudować na dworcu w Lublinie?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Co trzeba przebudować na dworcu w Lublinie?
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Na liście dworców do przebudowy znajduje się obiekt w Lublinie. PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowej. Zarządca wyjaśnia, że zmodernizowane zostaną instalacje oraz zużyte technicznie „elementy budynku”, który ponadto zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PKP SA sukcesywnie zlecają wykonanie dokumentacji projektowych dla przebudowy kolejnych dworców kolejowych w Polsce. Na początku czerwca zawarto umowę z firmą Demiurg z Poznania dla dworca w Lublinie. Jej wartość to 775 tys. zł brutto.

Pojawiają się liczne pytania o sens i zakres prac w przypadku dworca w Lublinie, który znajduje się w relatywnie dobrym stanie. PKP SA przekonują, że ma to sens. – Zmodernizowane będą wszystkie instalacje – wodociągowe i kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne oraz systemy – sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, monitoringu oraz dynamicznej informacji pasażerskiej. Modernizacja obejmie także zużyte technicznie elementy budynku, jak przejście tunelowe, dźwigi osobowe czy też podjazdy dla osób z niepełno sprawnościami – informuje Karolina Kunczik z wydziału prasowego PKP SA. Jak zastrzega, szczegółowy zakres prac może podlegać modyfikacjom wynikających ze zlecanych ekspertyz finansowych. Ponadto dworzec zostanie dostosowany w większym stopniu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace projektowe mają zakończyć się w I kwartale 2020 r. Inwestycja kolejowa – jak zapewniają PKP SA – ma zostać skoordynowana z pracami przy planowanym przez miasto centrum przesiadkowym, które ma powstać w rejonie centrum przesiadkowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowe odwołanie w sprawie ochrony dworca Olsztyn Główny

Przestrzeń

Nowe odwołanie w sprawie ochrony dworca Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 01 lipca 2019

PKP SA odświeżą dworzec w Krośnie z wieżą ciśnień

Przestrzeń

PKP SA odświeżą dworzec w Krośnie z wieżą ciśnień

Witold Urbanowicz 01 lipca 2019

Rusza modernizacja dworca kolejowego w Szczytnie

Przestrzeń

Rusza modernizacja dworca kolejowego w Szczytnie

Redakcja 28 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5