Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Co się zmieni w metrze w 2018 r.?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-07 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Co się zmieni w metrze w 2018 r.?
fot. WU
W 2018 r. – jak co roku – w warszawskim metrze przewidziano szereg prac utrzymaniowych i modernizacyjnych. Najciekawsze zadania będą jednak realizowane z budżetu obywatelskiego – ekrany informujące o odjazdach tramwajów i autobusów, a także murale na szybach windowych.

ZTM zaplanował dalszą przebudowę stref bramek biletowych, w ramach których pojawiają się nowe, wyższe szklane przegrodzenia, nowe wyjścia awaryjne oraz szersza bramka dla osób z bagażem, wózkiem itp. W tej chwili w trakcie realizacji są prace na odcinku od stacji A1 Kabaty do stacji A5 Ursynów. W tym roku przebudowa ma zostać przeprowadzona na pozostałym odcinku – od stacji A6 Służew do stacji A18 Plac Wilsona. W sumie w budżecie miasta na ten cel zapisano 4,4 mln zł.

W ramach środków na wykonanie oznakowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych ZTM przewiduje wykonanie oznakowania żółtymi pasami na schodach stałych na wszystkich stacjach I linii, a także uzupełnienie istniejącej informacji wizualnej na stacjach II linii metra dla osób niepełnosprawnych.

Niestety, nieprędko poprawione zostaną wciąż występujące błędy w nowych oznaczeniach (w tym tablice kierujące do złych wyjść). – Jeszcze w I kwartale 2018 r. ZTM przeprowadzi powtórny audyt dotyczący potrzeb i zadań do zrealizowania związanych z szeroko pojmowaną informacją pasażerską na obu liniach metra. Prace nad dokumentem zakończą się w II kwartale, a wnioski z niego płynące wskażą dalszy kierunek działań w tej sferze – informuje Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.

Jak informuje Metro Warszawskie, w tym roku w zakresie taboru przewidziano naprawy główne poziomu P5 osiemnastu wagonów serii Alstom Metropolis, zestawionych w trzy kompletne składy, a także 32 wagonów rosyjskich serii 81. Zwiększone zostanie bezpieczeństwo w dostępie do kabin pociągów. – W 2018 roku kontynuowana będzie modernizacja dostępu do kabiny maszynisty polegająca na montażu zamków do kabiny maszynisty z systemem klucza we wszystkich typach pojazdów metra. Modernizacja zostanie wykonana na wszystkich 53 niezmodernizowanych dotąd pojazdach – informuje Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę, przewidziano modernizację systemu sterowania ruchem w zakresie modernizacji urządzeń na stacjach A5 Ursynów i A6 Służew. W ramach modernizacji systemu sterowania ruchem pojazdów metra na I linii zainstalowane zostaną liczniki osi. Zaplanowano również modernizację systemu zdalnego sterowania urządzeniami sanitarno-technicznymi na odcinku od stacji A14 Świętokrzyska do stacji A23 Młociny (w sumie 9 stacji), a także systemu dyspozytorskiego łączności dla I linii w Centralnej Dyspozytorni.

Ciekawe projekty zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego. ZTM planuje wykonanie koncepcji systemu wyświetlaczy na stacjach metra, informujących o czasie do odjazdu komunikacji naziemnej. Tablice takie miałyby pojawić się nad wejściami oraz na peronach stacji Ratusz i Słodowiec. Ponadto mają powstać murale na szybach windowych na stacjach Imielin i Stokłosy (4 szyby).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa bez metra. „To nie jest ten moment”

Komunikacja

Pesa bez metra. „To nie jest ten moment”

Jakub Madrjas 04 marca 2018

Czesi dostarczą lokomotywę dla Metra Warszawskiego

Komunikacja

Czesi dostarczą lokomotywę dla Metra Warszawskiego

Witold Urbanowicz 01 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5