Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Cieszyn akceptuje ofertę Solarisa na elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-23 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cieszyn akceptuje ofertę Solarisa na elektrobusy
fot. MJ
Miasto Cieszyn rozstrzygnęło wczoraj (22 marca) przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie i wybudowanie stacji ładowania. Zamawiający zaakceptował ofertę Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.

Przetarg został ogłoszony w czerwcu zeszłego roku. Cieszyn wymaga pojazdów o długości do 10 m, które mogą pomieścić min. 53 pasażerów, w tym min. 23 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (dwuskrzydłowe o szerokości wejścia min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 720 mm). Wyposażenie obejmuje klimatyzację, monitoring.

Wymagane są silnik elektryczny umieszczony centralnie lub silniki elektryczne umieszczone przy osi napędowej o sumarycznej mocy szczytowej min. 120 kW. W układzie napędowym musi być zastosowany system odzyskiwania energii z hamowania i redukcji prędkości jazdy. Wymagana pojemność magazynów energii elektrycznej to min. 200 kWh, pozwalająca na przejechanie minimum 130 km na pełnym naładowaniu. Autobus ma być dostosowany do wolnego ładowania magazynów energii w systemie plug-in. Ponadto szkielet autobusu musi być przystosowany do montażu pantografu na dachu.

Zamawiający wymaga ładowarki dwustanowiskowej, zewnętrznej typu plug-in. Ma umożliwiać naładowanie pojazdu w ciągu pięciu godzin. Jej lokalizację przewidziano na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy Słowiczej.

Termin składania ofert minął na początku lutego. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 4,625 mln zł brutto, co mieściło się w budżecie zamawiającego. Wczoraj (22 marca) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i zaakceptował ofertę Solarisa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
25 lat firmy Solaris

Przestrzeń

25 lat firmy Solaris

Redakcja 22 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5