Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad torami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad  torami
mat. UM Ciechanów
Nowy wiadukt pieszo-rowerowy nad linią kolejową w Ciechanowie zapewni lepszą komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe i miasto podpisały umowę z wykonawcą obiektu na linii Warszawa – Trójmiasto. Inwestycja o wartości ok. 4,5 mln zł netto planowana jest do realizacji ze współudziałem środków unijnych POIiŚ.

Wiadukt pieszo-rowerowy w Ciechanowie pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Poprawi się komunikacja piesza i rowerowa mieszkańców, którzy dotąd musieli korzystać z wiaduktu na ul. Kasprzaka, oddalonego od budowanej przeprawy o niemal 1,5 kilometra.

Nowy obiekt nad linią kolejową łączącą Warszawę z Trójmiastem (lk 9) wraz z dojściami będzie mieć ok. 27 metrów długości. Wybudowany zostanie 3-metrowy chodnik dla pieszych i rowerzystów. Dostęp dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się ułatwią windy. Dodatkowo na schodach zostaną zamontowane prowadnice dla rowerów.

Wiadukt pieszo-rowerowy powstaje we współpracy Polskich Linii Kolejowych i gminy Ciechanów. Zaangażowanie PLK w zadanie wynosi 3,5 mln zł netto. Łącznie zadanie warte jest ok. 4,5 mln netto. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: PBW Inżynieria Jacek Garbacz oraz Dromosttor Polska. Według planów piesi i rowerzyści skorzystają z nowej przeprawy w II połowie 2023 r. Prace na obiekcie mają rozpocząć się w III kwartale bieżącego roku.

PLK realizują inwestycję w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zaplanowanego do współfinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki przedsięwzięciu w całym kraju powstanie ponad 20 bezkolizyjnych skrzyżowań.

W woj. mazowieckim powstaną: wiadukt drogowy w Pruszkowie, wiadukt dla pieszych w Ciechanowie oraz tunele drogowe w Legionowie, Teresinie i Celestynowie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5