Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Ciechanów kupuje dwa autobusy, w tym jednego elektryka

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-09-19 16:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ciechanów kupuje dwa autobusy, w tym jednego elektryka
fot. UM Ciechanów
Ciechanów rozpisał przetarg na dostawy dwóch autobusów. Zamówienie podzielone jest na części i obejmuje jeden ok. 9-metrowy elektrobus oraz jeden zwykły autobus o długości do 8 m. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca I połowy przyszłego roku.

Pierwsza część zamówienia zakłada dostawę jednego autobusu elektrycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego oraz usługą szkolenia z obsługi i naprawy pojazdu. Dostawy mają zostać zrealizowane do 20 czerwca 2018 r.

Długość pojazdu ma mieścić się w przedziale od 8,5 do 9,5 m, a pojemność określono na co najmniej 45 miejsc. Wymagana liczba miejsc siedzących wynosi 15-20, z czego co najmniej dwa będą dostępne z poziomu niskiej podłogi. Przewidziano drzwi w układzie 1-2-0. Przewidziano nawiew, ogrzewanie, okna przesuwne, elektroniczne tablice, system zapowiedzi, monitoring, system liczenia pasażerów, system łączności alarmowej z lokalizacją pojazdu, system liczenia pasażerów.

Moc silnika elektrycznego określono na co najmniej 160 kW. Pojazd musi zostać wyposażony w akumulatory trakcyjne, superkondensatory lub inne urządzenia służące do magazynowania energii elektrycznej posiadające pojemność co najmniej 160 kWh, umożliwiającą przebieg autobusu minimum 160 kilometrów bez konieczności doładowywania baterii w każdych warunkach atmosferycznych przy wykorzystaniu wszystkich urządzeń znajdujących się na pokładzie autobusu. Magazyny energii elektrycznej mają zapewnić bezawaryjną eksploatację i zachowanie w całym okresie gwarancji (wynoszącym minimum 120 miesięcy) pojemność energetyczną na poziomie minimum 80 % ich wartości nominalnej (początkowej).

Druga część obejmuje dostawę jednego fabrycznie nowego autobusu miejskiego, niskowejściowego, kategorii mini, z silnikiem z normę emisji spalin Euro 6. Dostawy mają zostać zrealizowane do 30 kwietnia 2018 r.

Długość pojazdu określono na przedział od 7,4 do 8,00 m, a minimalną liczbę miejsc siedzących określono na minimum 14, a stojących na minimum 20. Wymagana jest co najmniej niska w świetle tylnych drzwi umożliwiająca swobodny wjazd i wyjazd wózków i ich postój. Wymagane są drzwi przednie jedno lub dwuskrzydłowe, tylne dwuskrzydłowe. Wymagany jest silnik o mocy minimalnej 120 kW. Wyposażenie obejmuje tez ogrzewanie, nawiew, okna otwierane, kasowniki, informację elektroniczną i głosową, monitoring, system elektronicznej kontroli otwarcia klapy wlewu paliwa, system łączności alarmowej z lokalizacją pojazdu

Termin składania ofert mija 31 października. W obu częściach startujący muszą się wykazać doświadczeniem w zakresie dostaw jednego pojazdu. O wyborze w przypadku pojazdu elektrycznego decydują cena (60%), okres gwarancji całopojazdowej bez limitu kilometrów (20%), okres gwarancji na magazyny energii elektrycznej (20%). W przypadku pojazdu mini o wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji całopojazdowej bez limitu kilometrów (30%), a także kryterium techniczne (10%). Maksymalną liczbę punktów otrzyma producent, który zaoferuje Wykonawca, który zaoferuje autobus bez stopni wejściowych oraz bez stopni poprzecznych pomiędzy I a II drzwiami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zintegrowany bilet na Pomorzu być może tylko elektroniczny

Mobilność

Zintegrowany bilet na Pomorzu być może tylko elektroniczny

Michał Szymajda 19 września 2017

Ciechanów inwestuje w elektroniczną informację pasażerską

Przestrzeń

Ciechanów inwestuje w elektroniczną informację pasażerską

Witold Urbanowicz 10 lipca 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5