Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Ciechanów kupuje autobusy elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ciechanów kupuje autobusy elektryczne
fot. ZKM Ciechanów
Ciechanów właśnie ogłosił przetarg na zakup trzech autobusów elektrycznych. Ich zakup jest dofinansowany z drugiej edycji programu Zielony Transport Publiczny.

Ciechanów także chce zakupić autobusy elektryczne. W tym celu samorząd właśnie ogłosił przetarg opiewający na dostawę trzech nowych elektrobusów. Projekt jest w znacznej mierze dofinansowany z drugiego naboru programu Zielony Transport Publiczny.

Autobusy mają być nowe, a ich długość określono w przedziale 8,5 - 9,5 metra długości. Pojazdy mają zabrać na pokład co najmniej 45 pasażerów, z czego minimum 20 na miejscach siedzących. 4 miejsca siedzące mają być dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi. Przewidziano miejsce dla wózka inwalidzkiego lub dziecięcego. Elektrobusy mają być niskopodłogowe lub też niskowejściowe.

Silnik bądź silniki elektryczne mają mieć łączną moc nie mniejszą niż 160 kW, a także funkcje ograniczenia prędkości do 70 km/h. Ponadto elektrobusy mają być wyposażone w system rekuperacji energii, a system magazynowania energii w postaci akumulatorów bądź superkondensatorów lub innych rozwiązań, ma pozwolić na przejechanie na jednym, pełnym ładowaniu co najmniej 200 kilometrów. Pojemność magazynu energii to minimum 240 kW. Pojazdy mają być ładowane tylko poprzez złącze plug-in.

Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne oświetlenie autobusów ma być wykonane w technologii LED. W pojazdach znajdzie się system ogrzewania oraz klimatyzacji, a także system monitoringu wizyjnego. Preferowany układ drzwi to 1-2-0. Elektrobusy będą miały też system informacji pasażerskiej, a także kasowniki.

Na dostawy nowych pojazdów zaplanowano rok w przypadku dwóch elektrobusów, a trzeci pojazd może być dostarczony w ciągu maksymalnie 2 lat od podpisania umowy. W postępowaniu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, iż w ciągu trzech ostatnich lat dostarczyli co najmniej dwa nowe autobusy elektryczne o długości co najmniej 8,5 metra długości.

Oferty w postępowaniu można składać do 2 czerwca bieżącego roku. O wyborze zdecydują cena - 60%, a także okres gwarancji całopojazdowej bez limitu kilometrów oraz okres gwarancji na na magazyny energii elektrycznej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5