Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzowski zakład Alstomu wyprodukuje pociągi metra dla Tuluzy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-12-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

Alstom zdobył zamówienie na projekt, budowę i utrzymanie trzeciej, 27-kilometrowej linii metra o wartości prawie 470 mln euro. Realizacja umowy oprze się na pociągach Métropolis, które powstaną w Chorzowie.

Władze Tuluzy zdecydowały o przyznaniu koncernowi Alstom zamówienia o wartości prawie 470 mln euro na projekt, budowę i utrzymanie trzeciej, 27-kilometrowej linii metra –Toulouse Aerospace Express. Po uwzględnieniu wszystkich opcji, wartość umowy sięgnie ostatecznie 713 mln euro. Linia składająca się z 21 stacji obsługiwać będzie pracowników sektora lotniczego.

Zamówienie obejmuje flagowe rozwiązania Alstomu: pociągi Metropolis, system sterowania ruchem Urbalis 400 CTBC do jazdy automatycznej oraz odwracalne podstacje energetyczne Hesop. W zakres kontraktu wchodzą również drzwi peronowe oraz dynamiczny system sygnalizacji obciążenia i system szybkiego układania torów Appitrack. Umowa obejmuje także sześcioletni okres utrzymania (z opcją rozszerzenia do 12 lat).

– To wspaniała wiadomość dla Alstomu. Chciałbym podziękować sieci Tisséo i władzom Tuluzy za okazane nam zaufanie. Przedstawiliśmy wyjąt­ko­wo konkuren­cyjną ofertę systemową, proponując jednocześ­nie nasze najnowsze technologie i innowacje w zakresie różnych pod­sys­temów jak pojazdy, sygnalizacja, infrastruktura i zasilanie. Zamówienie to pozwoli nam kontynuować rozwój we Francji w tych wszystkich specjalizacjach oraz wzmocni naszą obecność w regionie Oksytanii dzięki pełnemu zaangażowaniu naszych centrów kompetencyjnych w Tuluzie (komponenty elektryczne) i Tarbes (trakcja), a wkrótce także zespołu projektowego trzeciej linii metra. W prace włączą się również nasi lokalni partnerzy – mówi Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstom we Francji.

Podstawowa umowa zakłada zdolność przewozową na poziomie 5 tys. pasażerów na godzinę na kierunek – wskazując zarazem potencjalne opcje zwiększenia do 10 tys. pasażerów. Jednocześnie w razie potrzeby będzie istniała możliwość wydłużenia składów z 2 do 3 wagonów, co zwiększy zdolność przewozową do 15 tys. bez potrzeby przebudowy infrastruktury.

Istotny wkład w realizację tego wyjątkowego projektu będzie miał zakład Alstom Konstal w Chorzowie, który będzie odpowiedzialny za część projektowania, całość produkcji, testy seryjne, uruchomienie oraz transport i gwarancje 28 składów pociągów składających się z dwóch wagonów każdy (z opcją rozszerzenia na dodatkowe 25 pociągów). To trzeci, po sukcesie zamówień dla Rijadu i Dubaju, projekt chorzowskiego zakładu Alstom dotyczący metra.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Otwarto nową linię tramwajową w Paryżu

Komunikacja

Otwarto nową linię tramwajową w Paryżu

Mikołaj Kobryński 01 lipca 2023

Tajlandia: Monorail produkcji Alstomu wchodzi do użytku w Bangkoku

Mobilność

Singapur: Pociągi metra Alstom Movia już w ruchu z pasażerami

Mobilność

Pennsylvania: Alstom dostarczy 130 nowych tramwajów dla SEPTA

Komunikacja

Zobacz również:

Otwarto nową linię tramwajową w Paryżu

Komunikacja

Otwarto nową linię tramwajową w Paryżu

Mikołaj Kobryński 01 lipca 2023

Tajlandia: Monorail produkcji Alstomu wchodzi do użytku w Bangkoku

Mobilność

Singapur: Pociągi metra Alstom Movia już w ruchu z pasażerami

Mobilność

Pennsylvania: Alstom dostarczy 130 nowych tramwajów dla SEPTA

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5