Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Zaprojektują remont torów w ciągu Powstańców

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Chorzów: Zaprojektują remont torów w ciągu Powstańców
fot. MacQtosh, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie przygotowują kolejną trasę do remontu w ramach projektu unijnego. Firma Grotex z Zabrza przygotuje dokumentację projektową dla modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Powstańców w Chorzowie.

Tramwaje Śląskie zlecają wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu torowiska tramwajowego w Chorzowie w ciągu ul. Powstańców między Rynkiem a ulicą Chrobrego. Dokumentację za nieco ponad 146 tys. zł wykona firma Grotex z Zabrza. Projektanci mają czas do końca maja 2017 r. Trasa łączy się z torowiskami objętymi innymi zadaniami, finansowanymi ze środków unijnych.

Trasa przewidziana do remontu jest jednotorowa, ułożona w jezdni. Długość odcinka objętego postępowaniem wynosi 550 metrów toru pojedynczego. Torowisko tramwajowe pozostanie jako wspólne z jezdnią i jednotorowe – tramwaje jadą w drugą stronę ulicą Wolności. Sieć trakcyjna będzie zawieszona wyłącznie na słupach trakcyjnych (obecnie częściowo podwieszona jest także do budynku).

Remont trasy wchodzi w skład większego projektu, który Tramwaje Śląskie chcą zrealizować przy wykorzystaniu środków unijnych. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup 40 tramwajów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5