Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-30 15:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w prowadzonym wspólnie z Chorzowem przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni w ciągu ul. Powstańców. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.

Przedmiotem przetargu, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest modernizacja infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 600 mtp. Prace mają mieć charakter kompleksowy i obejmą całą infrastrukturę tej jednotorowej linii, poprowadzonej środkiem dwukierunkowej jezdni. Obecnie torowisko jest zabudowane z płyt EPT. Wykonane zostaną nowe warstwy podbudowy, powstanie nowe odwodnienie, torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach torowych, zamontowane zostaną smarownice. W zakresie części drogowej przewidziano nowe chodniki, nawierzchnię, miejsca postojowe dla parkowania równoległego i skośnego. Przewidziano zdjęcie sieci trakcyjnej z budynków, która zostanie zawieszona na słupach trakcyjnych i trakcyjno-oświetleniowych.

Dzisiaj (30 grudnia) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Tor-Kar-Sson wycenił prace na 11,486 mln zł brutto, Tor-Krak na 12,387 mln zł brutto, a Balzola – 13,543 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który wycenił prace na 10,076 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduj esię pokryć różnicę w budżecie, to o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Założono, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Część tramwajowa ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, a drogowa – w ciągu 19 miesięcy.

Równolegle, w ramach innego przetargu, Tramwaje Śląskie i Chorzów będą przebudować torowisko i jezdnię w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp. O zamówienie ubiega się pięć firm.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chorzów: Pięć ofert na przebudowę torowiska w Hajduckiej

Przestrzeń

Chorzów: Pięć ofert na przebudowę torowiska w Hajduckiej

Witold Urbanowicz 24 grudnia 2019

Ruda Śląska: Aż 9 ofert na remont torowiska linii 9 w ul. Goduli

Przestrzeń

Ruda Śląska: Aż 9 ofert na remont torowiska linii 9 w ul. Goduli

Witold Urbanowicz 17 grudnia 2019

Zabrze: Kolejny odcinek torowiska wzdłuż Bytomskiej do przebudowy

Przestrzeń

Zabrze: Kolejny odcinek torowiska wzdłuż Bytomskiej do przebudowy

Witold Urbanowicz 11 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5