Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Torowisko i jezdnie na Powstańców i Hajduckiej do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-12 11:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów: Torowisko i jezdnie na Powstańców i Hajduckiej do remontu
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie, wspólnie z Chorzowem, ogłosiły przetargi na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni na ul. Powstańców oraz Hajduckiej. Prace będą wiązać się z wyłączeniem ruchu. Ich efektem będzie m.in. zmiana geometrii torowiska na Hajduckiej.

Przedmiotem jednego z przetargów, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest modernizacja infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 600 mtp. Prace mają mieć charakter kompleksowy i obejmą całą infrastrukturę tej jednotorowej linii, poprowadzonej środkiem dwukierunkowej jezdni. Obecnie torowisko jest zabudowane z płyt EPT. Wykonane zostaną nowe warstwy podbudowy, powstanie nowe odwodnienie, torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach torowych, zamontowane zostaną smarownice. W zakresie części drogowej pojawią się nowe chodniki, nawierzchnia, miejsca postojowe dla parkowania równoległego i skośnego, a także ustawione zostaną nowe słupy oświetleniowe i oświetleniowo-trakcyjne. Przewidziano zdjęcie sieci trakcyjnej z budynków.

Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Założono, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Część tramwajowa ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, a drogowa – w ciągu 19 miesięcy.

Równolegle, w ramach innego przetargu, Tramwaje Śląskie i Chorzów będą przebudować torowisko i jezdnię w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Przebudowany zostanie cały pas jezdni. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp.

Obecnie dwutorowa linia jest poprowadzona po prawej stronie jezdni, a torowisko jest wykonanie w technologii bezpodsypkowej z użyciem płyt tupu łódzkiego. Natomiast w al. BoWiD, na krótkim odcinku objętym inwestycją, występuje torowisko klasyczne. Sieć trakcyjna zawieszona jest na słupach i do elewacji budynków.

Po przebudowie torowisko będzie poprowadzone w osi jezdni i ułożone na prefabrykowanych płytach torowych. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego osie torów zostaną od siebie oddalone, co pozwoli na wydzielenie lewoskrętu z południowego wlotu. Przystanek tramwajowy Chorzów Cmentralna w kierunku Wolności zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie. Przystanek tramwajowy Chorzów Dom Działkowca na ul. Hajduckiej przeniesiony zostanie na inny wlot – al. BoWiD. W tym miejscu zbudowany zostanie nowy peron tramwajowy, co wpłynie na zmianę geometrii skrzyżowania. Pojawić się ma sygnalizacja świetlna. Na fragmencie al. BoWiD przewidziano torowisko klasyczne na podkładach strunobetonowych. Wykonana zostanie nowa sieć trakcyjna, zawieszona wyłącznie do słupów.

Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Przestrzeń

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Witold Urbanowicz 09 listopada 2019

Roboty tramwajowe w centrum Zabrza zakończą się później

Przestrzeń

Roboty tramwajowe w centrum Zabrza zakończą się później

Witold Urbanowicz 08 listopada 2019

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze

Przestrzeń

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze

Witold Urbanowicz 28 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5