Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-05-21 12:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
fot. TŚ
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
Chorzów: Ruszają prace tramwajowe na Hajduckiej
W zbliżający się weekend tramwaje pojadą po raz ostatni przed remontem ulicą Hajducką w. Od poniedziałku linia nr 20 zostanie skrócona do zajezdni w Chorzowie Batorym, a na ul. Hajduckiej rozpoczną się roboty budowlane. Na utrudnienia muszą się przygotować również kierowcy i piesi.

Gruntowną przebudowę ul. Hajduckiej zlecają wspólnie spółka Tramwaje Śląskie oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. Generalnym wykonawcą robót jest gliwicka firma Silesia Invest, która stosowne umowy z zamawiającymi podpisała w połowie kwietnia. – Bezpośrednio po podpisaniu umowy przekazywaliśmy, że prace modernizacyjne rozpoczną się w maju i tak się faktycznie stanie. Od najbliższego poniedziałku na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje a sporo zmian czeka również kierowców. Dla pasażerów jak i dla mieszkańców tej części Chorzowa to nie będzie łatwy czas, ale zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da, dlatego prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za niedogodności – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Wszystkie formalności niezbędne do rozpoczęcia prac w terenie zostały przez wykonawcę dopełnione i od poniedziałku 25 maja 2020 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i rozpoczną się roboty. Organizacja ruchu tramwajowego będzie wyglądać następująco:
  • tramwaje linii nr 20 będą kursować w skróconej relacji: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Batory zajezdnia;
  • linia nr 40 pozostaje zawieszona;
  • dla linii nr 7 i 17 nastąpi korekta rozkładów jazdy oraz obsady taborowej;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-40 kursująca w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Rynek (stanowisko nr 3).

Jak poinformował Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, od godzin południowych w poniedziałek 25 maja w ciągu ulicy Hajduckiej wdrożona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z ul. Dobrodzieńską. W ramach tego etapu pracami objęte zostaną chodnik oraz część jezdni ulicy położne po stronie budynków z numerami nieparzystymi. Zmiany szczegółowo opisane są na stronie internetowej MZUiM. Tymczasowa organizacja ruchu drogowego zmieni również przebieg autobusowej linii nr 165.

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie obejmuje m.in. ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni. Prace w zakresie tramwajowym mają potrwać do połowy kwietnia a w zakresie drogowym do połowy października 2021 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5