Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Rozkręca się remont na ul. 3 Maja. Tramwaje wrócą w 2021 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-01-20 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów: Rozkręca się remont na ul. 3 Maja. Tramwaje wrócą w 2021 r.
fot. Tramwaje Śląskie
Przebudowa trasy tramwajowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie wkracza w nowy etap. Od 25 stycznia zostanie wstrzymany ruch tramwajów na trasie łączącej Chorzów ze Świętochłowicami i Chebziem. Komunikacja szynowa wróci dopiero w 2021 r.

Zadanie związane z modernizacją infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie jest wspólną inwestycją spółki Tramwaje Śląskie i Miasta Chorzów. Generalnym wykonawcą robót jest firma Silesia Invest z Gliwic, która za blisko 57,5 mln zł netto odmieni jedną z głównych arterii Chorzowa.

Choć prace przy gruntownej modernizacji ulicy 3 Maja w Chorzowie rozpoczęły się już 5 listopada ubiegłego roku, to dopiero 25 stycznia wstrzymany zostanie tu ruch tramwajów i wykonawca przystąpi do prac w zakresie torowym. – Pierwotny plan zakład rozpoczęcie prac od strony skrzyżowania z ul. Katowicką, jednak po dokładnej analizie podjęta została decyzja o wejściu na plac budowy od drugiej strony zakresu, tj. od granicy ze Świętochłowicami. Dzięki temu mogliśmy przez blisko trzy jesienno-zimowe miesiące utrzymać kursowanie tramwajów linii 11 na pełnej trasie – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Nadchodzi jednak moment, gdy linia nr 11 zostanie skrócona i rozpoczną się prace w zakresie torowym. – Wykonawca rozpocznie je od demontażu sieci trakcyjnej, a następnie przystąpi do rozbiórki samego torowiska. Tramwaje ponownie pojawią się na ul. 3 Maja dopiero w 2021 roku – mówi Zowada.

Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego od soboty 25 stycznia 2020 r. do ok. 30 czerwca 2021 r. nastąpi całkowite wyłączenie komunikacji tramwajowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie oraz ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Rynek – Łagiewniki zajezdnia. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-11, kursująca w relacji: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie – Chorzów Rynek, z częstotliwością co 15 minut (w dni robocze oraz częściowo w soboty) i co 30 minut (w niedziele).

W efekcie prowadzonych prac modernizacyjnych na ul. 3 Maja w Chorzowie powstanie dwutorowa, nowoczesna infrastruktura tramwajowa a także nowe chodniki, ścieżka rowerowa, jezdnia i oświetlenie. Zadanie jest elementem projektu unijnego. Na realizację inwestycji w zakresie tramwajowym wykonawca ma czas do końca czerwca 2021 r., zaś w zakresie zlecanym przez MZUiM 6 miesięcy więcej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie: Pierwszy tramwaj od Pesy w maju?

Komunikacja

Tramwaje Śląskie: Pierwszy tramwaj od Pesy w maju?

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2020

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow

Przestrzeń

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5