Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Pięć ofert na przebudowę torowiska w Hajduckiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-24 12:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów: Pięć ofert na przebudowę torowiska w Hajduckiej
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont torowiska w ul. Hajduckiej. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów z ofertami na kwotę od 22,8 mln zł brutto do 29,9 mln zł brutto. W wyniku prac torowisko tramwajowe zmieni swoje usytowanie.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska i jezdni w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Przebudowany zostanie cały pas jezdni. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp.

Inwestycja zakłada poprowadzenie torowiska w osi jezdni. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego osie torów zostaną od siebie oddalone, co pozwoli na wydzielenie lewoskrętu z południowego wlotu. Zaplanowano zmianę lokalizacji przystanków Chorzów Cmentarna i Chorzów Dom Działkowca. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W poniedziałek 23 grudnia minął termin składania ofert. O zamówienie ubiega się pięć firm. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 22,772 mln zł brutto, złożyła firma Silesia Invest. Balzola jest w stanie wykonać prace za 23,479 mln zł brutto, Tor-Krak za 24,887 mln zł brutto, Trakcja PRKiI za 26,065 mln zł brutto, a konsorcjum firm ZUE i PB Jaekel-Bud-Tech za 29,919 mln zł brutto,.

Wszystkie oferty przekraczają budżet określony na kwotę 19,627 mln zł brutto. Jeśli zamawiający postanowi go zwiększyć, to o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę innego fragmentu trasy – modernizację infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Termin składania ofert mija pod koniec grudnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5