Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chorzów: Kto przebuduje tory na Katowickiej i Metalowców?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Chorzów: Kto przebuduje tory na Katowickiej i Metalowców?
mat. UM Chorzów
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Katowickiej w Chorzowie wraz z rozjazdami oraz układem torowym w ul. Metalowców. Roboty potrwają niespełna rok.

Przedmiotem przetargu Tramwajów Śląskich jest przebudowa torowiska tramwajowego w Chorzowie na odcinku od wiaduktu przy Hucie Kościuszko do ul. Metalowców wraz z przebudową układu torowego w ul. Metalowców. Wybudowanych zostanie 1645 m toru pojedynczego.

Torowisko, w związku z przebudową układu drogowego, zostanie przesunięte w kierunku wschodnim. Przebudowane zostanie również torowisko na Metalowców, które z jednej strony zostanie odcięte od zakładów Alstomu (tory zakończą się na wysokości budynku Metalowców 4, zniknie też charakterystyczny splot szynowy 1435 mm i 1000 mm), a z drugiej rozbudowane do dwóch torów. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (21 marca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Silesia Invest wyceniła roboty na 29,857 mln zł brutto, konsorcjum Spaw-Tor i Primost Południe – 31,265 mln zł, natomiast Tor-Krak – 36,166 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 18,868 mln zł.

Jeśli Tramwaje Śląskie zwiększą środki, to o wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie osób biorących udział w realizacji zamówienia (20%). Na wykonanie robót przeznaczono 11 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy częściowo wyłączonym ruchu tramwajowym.

Równolegle przetarg na rozbudowę układu drogowego prowadzi Chorzów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5