Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Chorzów inwestuje w tramwaje, rowery i parkingi

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-09-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chorzów inwestuje w tramwaje, rowery i parkingi
fot. IWimix, lic. CC BY-SA 4.0Tramwaj w Chorzowie
Samorząd Chorzowa podsumowuje toczące się inwestycje tramwajowe. W związku z pandemią można było mówić o pewnych problemach z terminowością czy dostawami surowców, ale kompleksowe przebudowy ulic wraz z biegnącymi w nich torami idą naprzód. Zaawansowane są m.in. roboty na ul. 3 Maja.

Największe inwestycje infrastrukturalne, jakie toczą się obecnie w Chorzowie, związane są z modernizacją sieci tramwajowej. – Mowa tu o projektach, które łącznie kosztują ponad 100 mln zł – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzowa. Dodaje, że wszystkie te przedsięwzięcia prowadzone są we współpracy ze spółką Tramwaje Śląskie. Najdroższym z realizowanych przedsięwzięć jest kompleksowa przebudowa ul. 3 Maja, której wartość to ok. 70 mln zł.

Przebudowa torowisk, ale i budowa nowych miejsc parkingowych

– Najbardziej zaawansowane są prace na odcinku od ul. Dolnej do Świętochłowic. Droga jest przejezdna, da się nią przejść, trwają ostatnie roboty przy torowisku – relacjonuje nasz rozmówca. Na tzw. odcinku górnym (od DK-79) prace zostały zaś zrealizowane w ok. 50 proc. Najbardziej intensywne prace toczą się natomiast na odcinku środkowym – pomiędzy Karola Miarki a Składową.

Ok. 12 mln zł kosztuje kompleksowa przebudowa ul. Powstańców na odcinku od Chrobrego do urzędu miasta. – Powstanie tu tylko jeden tor, bo dla tramwajów jest to droga jednokierunkowa – stwierdza przedstawiciel magistratu. – W ramach tej inwestycji powstanie zaś dużo miejsc parkingowych – dodaje. Za ok. 18 mln zł modernizowana jest ul. Hajducka. Jednym z istotniejszych elementów inwestycji ma być przesunięcie osi linii tramwajowej.

Pandemia ograniczyła plany inwestycyjne

– W Chorzowie wciąż powstają nowe ścieżki rowerowe – usłyszeliśmy w samorządzie. W ostatnim czasie drogi dla rowerów otwarto m.in. wzðłuż ul. Parkowej oraz na ocinku od rynku do granicy z Katowicami i z Siemianowicami Śląskimi. Lokalne władze zapewniają, że polityka rozwoju infrastruktury dla cyklistów będzie kontynuowana, a kolejne odcinki mają być budowane tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Miasto dość mocno odczuło skutki pandemii. – Początkowy niepokój wpłynął na terminowość prac – przyznaje Kamil Nowak. Zwraca on uwagę, że problemy dotyczyły także dostępności surowców i półproduktów. Należy też podkreślić, że w zeszłym roku Chorzów zrezygnował z realizacji zaplanowanego wcześniej remontu ul. Poniatowskiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Stadler dostarczy tramwaje do Sarajewa

Komunikacja

Stadler dostarczy tramwaje do Sarajewa

Witold Urbanowicz 02 września 2021

Lotnisko Chopina: Dwa miliony pasażerów w dwa miesiące

Komunikacja

Lotnisko Chopina: Dwa miliony pasażerów w dwa miesiące

inf. pras 02 września 2021

Komplet 14 elektrycznych Solarisów już w Sosnowcu

Komunikacja

Komplet 14 elektrycznych Solarisów już w Sosnowcu

Redakcja 02 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5