Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Chełm złożył wniosek na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych. Zastąpią całą flotę

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-28 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Chełm

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chełm złożył wniosek na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych. Zastąpią całą flotę
fot. CLA
Miasto Chełm złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie na zakup zeromisyjnych autobusów. UM aplikuje o 15 elektrycznych oraz 15 napędzanych wodorem pojazdów, które, w przypadku pozytywnego zaopiniowania projektu, zastąpią dotychczasową flotę Chełmskich Linii Autobusowych.

Projekt zakłada również budowę stacji tankowania autobusów wodorem oraz dziewięciu punktów ładowania autobusów energią elektryczną, a także szkolenia dla kierowców i mechaników z zakresu obsługi pojazdów.

– Idziemy z duchem czasu, dlatego przygotowaliśmy wniosek o dotację na zakup 15 elektrycznych i 15 wodorowych autobusów. Wymianu taboru jest kluczowa, ponieważ będzie komplementarna z bezpłatną komunikacją, którą wprowadzamy od września tego roku. Te znaczące zmiany to rewolucja w transporcie miejskim Chełma i kolejny projekt, który prowadzi miasto w kierunku proekologicznego rozwoju. Tak jak wiele innych miast chcemy być beneficjentem postępu w sferze transportu publicznego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie program Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

– O tym, które miasta dostaną wsparcie na elektryfikację, zdecyduje poprawność i jakość przygotowanych wniosków, które podlegają obecnie ocenie pod względem zgodności z celami i zasadami programu. Pierwsze umowy o dofinansowanie powinny być zawierane w II kwartale 2021 r. – podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chełm z planem transportowym: Co roku 7 nowych autobusów

Komunikacja

Chełm z planem transportowym: Co roku 7 nowych autobusów

Rafał Jasiński 13 stycznia 2016

Do Chełma wróciła nocna komunikacja

Komunikacja

Do Chełma wróciła nocna komunikacja

Rafał Jasiński 06 lipca 2015

Chełm uruchamia nocną komunikację

Komunikacja

Chełm uruchamia nocną komunikację

Jakub Dybalski 06 maja 2015

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5