Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Chełm chce rowerów miejskich

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-08-20 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chełm chce rowerów miejskich
fot. Nextbike
Chełm razem z gminą Kamień ogłosiły przetarg na stworzenie i dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego. System ma składać się ze 180 różnych rowerów. Przewidziano w nim obecność rowerów cargo i tandemów. Oferty można składać do 21 września tego roku.

Zamówienie wpisuje się w rozwój Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego. Przedmiotem zamówienia jest system roweru miejskiego i gminnego który poza jednośladami ma zawierać także stacje rowerowe, aplikację ze stroną internetową, a także tablice informacyjne. System ma posiadać 17 stacji, z czego 14 ma być zlokalizowanych w Chełmie, 2 na terenie gminy Chełm, a jedna na terenie gminy Kamień. Całość ma liczyć 180 rowerów, w tym 10 rezerwowych. W zamówieniu przewidziano różne rodzaje dostępnych jednośladów, takich jak rowery cargo, których ma być 10, z czego po 1 w gminie Chełm i Kamień, czy też 5 rowerów tandem. Ponadto system rowerów ma posiadać 15 jednośladów z fotelikiem dziecięcym, a resztę mają stanowić podstawowe rowery z koszykiem. W systemie nie będzie rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

Rowery cargo mają mieć minimalną ładowność skrzyni na poziomie 80 kg, a ich maksymalna ładowność nie może przekroczyć 100 kg. Mają być także trójkołowe. Rowery z fotelikami będą mogły zabrać małych pasażerów o wadze maksymalnej 22 kilogramy. Zwykłe rowery nie mogą ważyć więcej niż 25 kilogramów, a każdy rower będzie miał także zamontowany uchwyt na telefon. Wszystkie jednoślady muszą być fabrycznie nowe, posiadać GPS, a także blokadę umożliwiającą odstawianie roweru obok stacji.
Każda z nich ma mieścić 15 rowerów i ma mieć możliwość parkowania w nich rowerów specjalnych.

Wykonawca jest też zobowiązany do stworzenia strony internetowej i aplikacji mobilnej, które będą umożliwiały rejestrację i możliwość wypożyczenia roweru. Dodatkowo ma powstać także biuro obsługi klienta. Zarówno strona, jak i aplikacja maję być wykonane w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

O zamówienie mogą ubiegać się firmy, które w ostatnich 3 latach (lub też krótszym okresie, o ile powstały w ciągu 3 ostatnich lat), zrealizowały minimum jedną dostawę na system roweru miejskiego, który zawiera minimum 8 stacji i 90 rowerów. Oferty można składać do 21 września. Wybór zostanie dokonany w oparciu o cenę, która ma wagę 60%, a także gwarancję, oszacowaną na 40%. Po podpisaniu umowy system ma powstać i zostać dostarczony w ciągu 45 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zamieszanie wokół nowego Mevo trwa

Mobilność

Zamieszanie wokół nowego Mevo trwa

Jakub Rösler 18 sierpnia 2021

Gniezno z nowym centrum przesiadkowym i rowerem miejskim

Mobilność

Gniezno z nowym centrum przesiadkowym i rowerem miejskim

Jakub Rösler 18 sierpnia 2021

Rowery i UTO wygrywają na pandemii

Mobilność

Rowery i UTO wygrywają na pandemii

Jakub Rösler 09 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5