Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Centralny System Komunikacji Miejskiej zrewolucjonizował szczeciński transport

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-05-22 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Centralny System Komunikacji Miejskiej zrewolucjonizował szczeciński transport
fot. Michał SzymajdaZachodniopomorskie Forum Transportu Zintegrowanego
– Zarządzanie komunikacją miejską ze zintegrowanym systemem informatycznym i bez niego to dwa różne światy. Teraz nie wyobrażamy sobie, że tego narzędzia moglibyśmy nie mieć – mówili szczecińscy urzędnicy podczas Zachodniopomorskiego Forum Transportu Zintegrowanego.

Podczas panelu dyskusyjnego poświęconemu nowoczesnym narzędziom zarządzania komunikacją miejską na Zachodniopomorskim Forum Transportu Zintegrowanego, jego uczestnicy rozmawiali o tym, co może zaproponować współczesna informatyka transportowi miejskiemu.

– Wcześniej dyspozytorzy do określania pozycji pojazdów używali tablic korkowych, teraz, z systemem informatycznym, mamy gwarancję dokładności, co przekłada się na poziom świadczonych usług. Sami dyspozytorzy tak bardzo pokochali system, że nie wyobrażają sobie powrotu do starych, analogowych rozwiązań, a dni, w których konserwujemy system są ich najczarniejszymi – mówił na temat szczecińskiego Centralnego Systemu Komunikacji Miejskiej Krzysztof Miler z Zarządu Dróg i Transportu w Szczecinie, odpowiedzialny za jego wdrożenie.

– Trzeba sobie zdać sprawę, że w tak dużej aglomeracji jaką jest Szczecin, przed wprowadzeniem CSKM nie mieliśmy kontroli nad flotą pojazdów, bez systemu monitoringu komunikacja była postrzegana jako przeciętnie bezpieczna i dla kierowców i dla pasażerów – dodaje Andrzej Gajda, pełnomocnik prezydenta Szczecina ds. realizacji projektu.

Michał Grobelny z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR pytał o największe komplikacje, jakie pojawiły się podczas realizacji projektu wartego łącznie 54 miliony złotych.

– Przy tej skali realizacji inwestycji, kiedy w pojazdach jest kilka tysięcy urządzeń check-out i check-in, a także innych, które lokalizują autobus, czy monitorują wnętrze pojazdu, proces instalacji urządzeń musi być długotrwały. Podstawą jest więc doskonała, zgrana współpraca z przewoźnikami, których w Szczecinie jest kilku. Na szczęście, udało się to nieźle – ocenił Bolesław Hilarecki, dyrektor ds. technicznych wykonawcy systemu, firmy GMV.

– Byliśmy też zdziwieni długością procedur związanych ze stawianiem masztów dla tablic dynamicznej informacji przystankowej. Na początku oceniono, że potrwają nawet półtora roku, podczas gdy w planach zakładaliśmy najwyżej 14 miesięcy. Na szczęście, dzięki współpracy z Eneą, udało się wszystko dopiąć w terminie – dodał Miler.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Informatyczna rewolucja komunikacji w Szczecinie

Komunikacja

Informatyczna rewolucja komunikacji w Szczecinie

Michał Szymajda 24 maja 2015

Gdańsk rozwija informację pasażerską dzięki Tristarowi

Komunikacja

Gdańsk rozwija informację pasażerską dzięki Tristarowi

Witold Urbanowicz 06 maja 2015

Rzeszów rozbuduje system informacji pasażerskiej

Komunikacja

Rzeszów rozbuduje system informacji pasażerskiej

Witold Urbanowicz 29 kwietnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5