Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Cegielski wraca do gry ws. Tramwajów Śląskich

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-08-04 11:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cegielski wraca do gry ws. Tramwajów Śląskich
fot. WU
Krajowa Izba Odwoławcza uznała racje Cegielskiego wykluczonego z przetargu na dostawę 12 częściowo niskopodłogowych pojazdów dla Tramwajów Śląskich. Teraz zamawiający będzie musiał jeszcze raz rozpatrzyć oferty.

W połowie lipca Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę dwunastu częściowo niskopodłogowych pojazdów. Spółka wybrała droższą ofertę Modertransu, opiewającą na kwotę 58,3 mln zł brutto. Fabryka Pojazdów Szynowych Cegielski z powodu niespełnienia warunków specyfikacji zamówienia została wykluczona z postępowania. Zamawiający wskazywał, że najniższy punkt tramwaju, przy pełnym obciążeniu i zużyciu elementów kół, wynosi 18 mm, podczas gdy przepisy dopuszczają minimum 30 mm. Jednocześnie oferent, korzystający z referencji Domu Handlowego UKWZ Ukraina, nie dostarczył dokumentów, z których jednoznacznie wynikałoby, czy odbiorcy otrzymali dopuszczone do użytkowania pojazdy. Cegielski odwołał się ws. decyzji o odrzuceniu oferty i wykluczeniu z postępowania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO).

W piątek 1 sierpnia KIO uznała racje Cegielskiego. – Sentencja uwzględnia odwołanie Cegielskiego. Nakazuje zamawiającemu unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty i decyzji o wykluczeniu odwołującego. Zamawiający będzie musiał ponowne przeprowadzić badanie ofert po uprzednim wezwaniu oferenta do uzupełnienia dokumentacji oraz złożenia wyjaśnień w zakresie parametrów technicznych – mówi Justyna Tomkowska, rzecznik prasowy KIO.

Zamawiającemu przysługuje prawo odwołania do Sądu. – Nie dostaliśmy jeszcze uzasadnienia, czekamy na dokumentację. Wygląda na to, że musimy jeszcze raz przeprowadzić ocenę ofert. Będziemy chcieli, żeby Cegielski uzupełnił dokumenty – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Zgodnie z dokumentacją przetargową o wyborze oferty decyduje przede wszystkim cena (90% oceny). Pozostałe punkty można uzyskać za udział niskiej podłogi.

Tramwaje Śląskie zamawiają dwukierunkowe pojazdy o długości od 26 do 29 m i szerokości mieszczącej się w przedziale 235-240 cm. Tramwaje powinny mieć co najmniej 20% niskiej podłogi (to jest 350 mm nad główką szyny w strefie drzwi, część wysokopodłogowa nie może przekraczać 930 mm). Mają pomieścić co najmniej 170 pasażerów, w tym 30 na miejscach siedzących. Zwycięzca przetargu będzie miał czas do 31 maja przyszłego roku na dostarczenie tramwajów, przy czym dostawy muszą się rozpocząć już w marcu przyszłego roku.

O doświadczeniu dwóch firm startujących w przetargu pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie wybrały wozy Modertransu, Cegielski wykluczony

Prawo & Finanse

Tramwaje Śląskie wybrały wozy Modertransu, Cegielski wykluczony

Witold Urbanowicz 16 lipca 2014

Cegielski dostarczy tramwaje dla GOP-u?

Komunikacja

Cegielski dostarczy tramwaje dla GOP-u?

Witold Urbanowicz 03 lipca 2014

Bytom: Niedługo rusza odbudowana linia tramwajowa w Łagiewnikach

Przestrzeń

Bytom: Niedługo rusza odbudowana linia tramwajowa w Łagiewnikach

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5