Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

CBA dopatruje się nieprawidłowości w sprzedaży dworca PKS Poznań

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-23 16:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CBA dopatruje się nieprawidłowości w sprzedaży dworca PKS Poznań
fot. Uahlim, domena publiczna
Centralne Biuro Antykorupcyjne wysłało zawiadomienie do prokuratury w związku z podejrzeniem sprzedaży po zaniżonej cenie prawa użytkowania wieczystego dla działki, na której stał dworzec PKS Poznań. Na terenie tym Skanska realizuje już budowę kompleksu biurowców.

Delegatura CBA złożyła zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa w związku ze sprzedażą po zaniżonej cenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 3,2 ha przy Matyi 1, czyli w miejscu dawnego dworca PKS. Zdaniem CBA wyrządziło to szkodę w majątku PKS Poznań, którego jedynym akcjonariuszem jest miasto Poznań. Prokuratura okręgowa w Zielonej Górze wszczęła w tej sprawie śledztwo w sprawie m.in. wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz niedopełnienia obowiązków w trakcie nadzoru nad procedurą sprzedaży.

CBA twierdzi, że nieprawidłowości w sprzedaży nieruchomości prowadzonej w latach 2015-2017 miały polegać na odstąpieniu przez zarząd PKS od przeprowadzenia otwartej procedury przetargowej dotyczącej zbycia działki oraz na zaakceptowaniu przy tym ceny nieruchomości na poziomie 63,5 mln zł. Aktualne operaty szacunkowe sporządzone przez rzeczoznawcę opiewają na kwotę 72,8 mln zł. Warto jednak dodać, że sprzedaż na rzecz firmy Skanska poprzedziły dwa nieudane przetargi.

Dziś agenci CBA zabezpieczali dokumentację i korespondencję między podmiotami zaangażowanymi w sprzedaż tej nieruchomości, w biurach PKS-u, Urzędu Miasta, a także w siedzibie warszawskiej firmy świadczącej usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych i w jednej z poznańskich kancelarii rzeczoznawców majątkowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5