Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Całoroczny autobus połączy Nową Wieś Wielką z Bydgoszczą

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-04-04 15:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Całoroczny autobus połączy Nową Wieś Wielką z Bydgoszczą
fot. MJ
Komunikacja międzygminna przez cały rok będzie kursowała z Bydgoszczy, przez Brzozę Bydgoską i Chmielniki do wsi Nowa Wieś Wielka. Do tej pory autobusy jeździły na tej trasie w wakacje. Mieszkańcy będą mieli 18 połączeń autobusowych w dni powszednie.

Wojciech Oskwarek, wójt gminy Nowa Wieś Wielka, podpisał wraz z wiceprezydentem Bydgoszczy, Mirosławem Kozłowiczem, aneks do porozumienia o wspólnym finansowaniu przewozów, w ramach którego rozszerzona zostanie oferta połączeń autobusowych z Bydgoszczy do Nowej Wsi Wielkiej. Do tej pory linia międzygminna nr 99 kursująca m.in. do popularnego kąpieliska w Chmielnikach kursowała w okresie wakacyjnym. Od 1 maja będzie to połączenie całoroczne. Między Bydgoszczą a Nową Wsią Wielką zapewnionych będzie 18 połączeń autobusowych w dni powszednie i 12 w weekend.

– Cieszę się, że wspólnie z prezydentem Bydgoszczy mogę podpisać aneks do porozumienia, które zawarliśmy w roku 2015. Faktycznie, gdy kończyły się wakacje, zaczepiali mnie mieszkańcy i pytali dlaczego ten autobus już nie jeździ? Postanowiłem więc w projekcie budżetu na rok 2019 zabezpieczyć środki na to zadanie. Brawami przyjęto moje wystąpienia na zebraniach sołeckich, że jednak ten pomysł realizujemy – powiedział na konferencji wójt gminy Nowa Wieś Wielka, Wojciech Oskwarek.

Wiceprezydent Bydgoszczy zwrócił uwagę na zwiększony komfort codziennych podróży. – Oznacza to przede wszystkim możliwość dotarcia do pracy zarówno mieszkańców Bydgoszczy w kierunku Nowej Wsi Wielkiej, jak i mieszkańców Nowej Wsi Wielkiej w kierunku Bydgoszczy nowoczesnymi i komfortowymi autobusami wyposażonymi w klimatyzację – podkreślił Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Gmina Nowa Wieś Wielka zapłaci w tym roku za połączenia 400 tys. zł. Bydgoszcz do funkcjonowania linii międzygminnej zapłaci ponad 300 tys. zł. W czasie roku szkolnego linię będą obsługiwać dwa autobusy standardowe 12-metrowe, a podczas wakacji wyjadą pojazdy przegubowe.

Od pięciu lat rozwija się siatka połączeń międzygminnych z Bydgoszczą. Na mocy porozumień z samorządami okalającymi miasto powstały nowe linie do obsługi gminy Osielsko, Białe Błota i Dobrcz. Teraz Nowa Wieś Wielka będzie czwartą gminą, która zyska całoroczne połączenia międzygminne z Bydgoszczą. Oferta komunikacji międzygminnej daje także możliwość dojazdu do Wilcza, Bożenkowa, Nekli i Kozielca. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy prowadzi obecnie rozmowy z Koronowem i Sicienkiem. W tym roku dotacja gmin na komunikację z Bydgoszczą wyniesie ok. 5,2 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz myśli o biletach czasowych. Zadecydują mieszkańcy

Komunikacja

Bydgoszcz myśli o biletach czasowych. Zadecydują mieszkańcy

Przemysław Farsewicz 20 września 2018

Bydgoszcz z przetargiem na trasę tramwajową wzdłuż Kujawskiej

Przestrzeń

Bydgoszcz z przetargiem na trasę tramwajową wzdłuż Kujawskiej

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5