Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bytom: Balzola dobuduje drugi tor na Katowickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-15 14:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bytom: Balzola dobuduje drugi tor na Katowickiej
fot. MJ
Tramwaje Śląskie rozstrzygają przetarg na remont infrastruktury tramwajowej w Bytomiu. Tym razem pracami objęty zostanie odcinek ulicy Katowickiej od pl. Sikorskiego do ul. Siemianowickiej, gdzie przewidziano dobudowę drugiego toru. Wybrano ofertę konsorcjum firm Balzola i NDI.

Przedmiotem postępowania jest przebudowa ok. 800-metrowego odcinka trasy tramwajowej w Bytomiu w ul. Katowickiej na odcinku od pl. Sikorskiego do ul. Siemianowickiej. W ramach inwestycji powstanie drugi tor. Zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej. Zastosowana zostanie zintegrowana nawierzchnia torowo-drogowa z ciągłym sprężystym mocowaniem szyn masą zalewową na bazie poliuretanu w kanałach szynowych prefabrykowanych płyt torowych o nawierzchni z kostki i płyt granitowych.

Ponadto w ramach tej inwestycji gmina Bytom sfinansuje remont ulicy. Zakres prac przewiduje przebudowę jezdni i chodników, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz budowę nowych miejsc postojowych. Zostaną też ustawione donice z drzewami. Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne sfinansuje natomiast przebudowę sieci wodociągowej wraz z przełączeniami istniejących przyłączy do budynków w pasie drogowym.

Na początku października minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy – Tor-Krak oraz konsorcjum NDI i Balzola. Tramwaje Śląskie poinformowały dzisiaj (15 listopada) o wyborze oferty NDI i Balzoli. Konsorcjum jest gotowe zrealizować prace za 19,3 mln zł brutto. Jednocześnie z postępowania wykluczono droższa ofertę Tor-Krak.

To część etapu I wielkiego projektu unijnego, jaki zamierzają zrealizować Tramwaje Śląskie. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup nowych tramwajów (przetargi w trakcie).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Świętochłowice: Wybrano wykonawcę remontu torów na Bytomskiej

Przestrzeń

Świętochłowice: Wybrano wykonawcę remontu torów na Bytomskiej

Witold Urbanowicz 08 listopada 2017

Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Jakub Dybalski 03 listopada 2017

Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem

Komunikacja

Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem

Witold Urbanowicz 27 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5