Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Bydgoszcz: ZUE z umową na przebudowę tramwaju wzdłuż Wojska Polskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-26 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: ZUE z umową na przebudowę tramwaju wzdłuż Wojska Polskiego
fot. MJ
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podpisał umowę z ZUE na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do skrzyżowania ze Szpitalną i Szarych Szeregów. Sporym wyzwaniem będzie przebudowa rozjazdów u zbiegu Wojska Polskiego, Szpitalnej, Szarych Szeregów, Bełzy.

Przedmiotem umowy jest przebudowa trasy tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do skrzyżowania i rozjazdów u zbiegu Wojska Polskiego, Szpitalnej, Szarych Szeregów, Bełzy. Inwestycja obejmuje także infrastrukturę przystankową, przebudowę układu drogowego oraz ulic przyległych, przejazdów i przejść przez torowisko, rozbudowę systemu informacji pasażerskiej, budowę tablic informacji pasażerskiej, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, ciepłowniczej i gazowej oraz rozbudowę sygnalizacji świetlnej i wycinkę drzew kolidujących z inwestycją.

– Bardzo cieszymy się z pozyskania nowego kontraktu w segmencie infrastruktury miejskiej, tym razem na przebudowę trasy tramwajowej w Bydgoszczy. Obserwujemy obecnie wzmożoną aktywność miast w ogłaszaniu i rozstrzyganiu przetargów z zakresu budownictwa infrastruktury miejskiej. Ten trend będzie się utrzymywał w kolejnych kwartałach. Uczestniczymy aktywnie w tych przetargach, gdyż rynek infrastruktury miejskiej jest dla nas tak samo istotnym rynkiem jak rynek kolejowy – powiedział Wiesław Nowak, prezes zarządu ZUE. – Obecnie w tym segmencie realizujemy cztery projekty, czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych przetargów, w których złożyliśmy najlepsze oferty. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł – dodał Wiesław Nowak.

Wartość zawartej umowy to 65 mln zł brutto. Kwota ta jest wyższa od oczekiwań zamawiającego, ale Bydgoszcz postanowiła zwiększyć budżet. Roboty budowlane na obszarze węzła rozjazdowego u zbiegu Szarych Szeregów, Bełzy i Szpitalnej mogą zostać rozpoczęte najwcześniej 1 lipca 2018 r. i zakończone najpóźniej do 18 maja 2019 r. W tym czasie ruch tramwajowy na obszarze węzła będzie całkowicie wstrzymany. Od 1 czerwca 2019 r. musi istnieć możliwość przejazdu tramwajów w kierunku pętli Kapuściska i Glinki. Zamówienie ma zostać wykonane w całości do 18 października 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz z ofertami na tramwaj wzdłuż Kujawskiej

Przestrzeń

Bydgoszcz z ofertami na tramwaj wzdłuż Kujawskiej

Witold Urbanowicz 18 czerwca 2018

Bydgoszcz z drogimi ofertami na remont torów na Wojska Polskiego

Przestrzeń

Bydgoszcz z drogimi ofertami na remont torów na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 09 maja 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5