Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej. Ceny będa niższe?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-21 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej. Ceny będa niższe?
Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wysłał do dziennika urzędowego UE wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze przeprowadzenia przetargu na projekt i przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Toruńskiej. To już drugie podejście do remontu tego odcinka sieci.

Przedmiotem zapowiadanego przetargu jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz na odcinku od skrzyżowania z Al. Prezydenta Kaczyńskiego (dawniej Al. Planu 6-letniego) do pętli tramwajowej „Stomil” w rejonie ul. Spadzistej. Zakres zadania obejmować będzie m.in. przebudowę torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą przystankową, siecią trakcyjną, systemem sterowania zwrotnic i odwodnieniem torowiska. W ramach zamówienia przewiduje się przebudowę przejazdów i przejść przez torowisko, przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu będących w kolizji z projektowanym układem torowym, przebudowę sieci elektroenergetycznej w zakresie oświetlenia ulic, modernizację podstacji trakcyjnych P2 i P9 oraz rozbudowę systemu informacji pasażerskiej. Przetarg zapowiadany jest na koniec września.

Podobny przetarg ZDMiKP ogłaszał w zeszłym roku, ale postępowanie zakończyło się niepowodzeniem. O zamówienie ubiegało się trzech wykonawców. Najtańsza oferta niemal dwukrotnie przekraczała zaplanowany budżet, określony na kwotę blisko 61 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5