Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz z przetargiem na trasę tramwajową wzdłuż Kujawskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-07 17:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz z przetargiem na trasę tramwajową wzdłuż Kujawskiej
fot. Martyn Janduła
Bydgoszcz ogłosiła przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Kujawskiej wraz z rozbudową układu drogowego. Samorząd zastosował nietypową procedurę ograniczoną na umowę ramową, która zostanie podpisana z trzema wykonawcami, którym z kolei zlecona zostanie realizacja prac.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego wraz z rozbudową układu drogowego. Ten krótki łącznik połączy dwie równoległe trasy tramwajowe, domykając układ torów w tej części miasta.

Inwestycja przyczyni się do poprawienia dojazdu z osiedli na tzw. górnym tarasie do centrum. Efektem inwestycji, oprócz torowiska tramwajowego, będzie druga jezdnia ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Również ciąg Wały Jagiellońskie – Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul Długiej do ul. Babia Wieś.


mat. UM Bydgoszcz

Dokładny zakres prac przewiduje budowę i przebudowę linii tramwajowej w ciągu Kujawskiej, Bernardyńskiej, Toruńskiej, Babia Wieś, Wojska Polskiego, Solskiego, o długości ok. 4,4 km toru pojedynczego. Roboty obejmą także rozbudowę ulic Kujawskiej, Bernardyńskiej, Solskiego, Toruńskiej, Wojska Polskiego, Zbożowy Rynek, Wały Jagiellońskie, przebudowę ronda Kujawskiego i ronda Bernardyńskiego, a także fragmentów ulic przyległych (plac Kościeleckich, Długa, Wiatrakowa, Babia Wieś, Ustronie, Sieroca, Karpacka, Chołoniewskiego, Sokola, Lwowska, Konopnickiej, Wały Jagiellońskie, Tucholska).

Zastosowano procedurę ograniczoną. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały co najmniej dwa projekty, polegające na budowie lub przebudowie drogi lub ulicy w klasie drogi głównej wraz z budową lub przebudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, urządzeń elektrycznych i energetycznych oraz kanalizacji teletechnicznej oraz dwie roboty związane z budową lub przebudową 1500 m toru pojedynczego wraz z budową lub przebudową sieci trakcyjnej. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału mija 14 września. Następnie zamawiający przewiduje zaproszenie 20 wykonawców do złożenia ofert. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji jakości na wykonanie robót budowlanych (30%), termin wykonania robót budowlanych (10%).

Z trzema wykonawcami, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty, będzie podpisana umowa ramowa na okres czterech lat. Następnie przed udzieleniem zamówienia na roboty budowlane zamawiający zaprosi tych wykonawców do przedłożenia ofert. Termin wykonania robót budowlanych – planowany przez zamawiającego – mieści się w przedziale od 26 do 30 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy na realizację robót do dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie (w tym przewidywany czas na uzyskania pozwolenia – ok.2 miesiące).

Niedawno Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie na realizację tej trasy. Elementem projektu jest dostawa 18 tramwajów – wiosną podpisano umowę z Pesą na realizację tego kontraktu. Trwają tez negocjacje o rozszerzenie tego zadania o kolejne trzy pojazdy. Całkowita wartość projektu to 277,07 mln zł, a dofinansowanie unijne sięga kwoty 168,3 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5