Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz Wschód zadaszany. Powstaje przesiadka na tramwaj do Fordonu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-05-26 14:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
imf. prasowa UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz Wschód zadaszany. Powstaje przesiadka na tramwaj do Fordonu
fot. UM Bydgoszcz
Postępuje budowa tramwaju do Fordonu. Rozpoczęło się wznoszenie stalowych konstrukcji zadaszeń peronów kolejowych na stacji Bydgoszcz Wschód. W przyszłości może to być jeden z ważniejszych węzłów przesiadkowych.

Modernizowana stacja Bydgoszcz Wschód ma szansę stać się obok dworca Bydgoszcz Główna najważniejszym węzłem integrującym kolej i komunikację miejską. Wszystko za sprawą budowy linii tramwajowej do Fordonu. W ramach tej inwestycji powstaje 550-metrowa estakada nad torami kolejowymi na linii Bydgoszcz – Kutno – Warszawa oraz Bydgoszcz – Chełmża. Stacja kolejowa została w związku z tym przesunięta pod estakadę. Na samej estakadzie natomiast planowane jest utworzenie przystanków tramwajowych. Oba poziomy zostaną połączone windami i schodami. W ten sposób pasażerowie z Fordonu oraz centrum miasta będą mogli wygodnie przesiadać się na pociągi. Warto dodać, że perony tramwajowe na estakadzie również będą zadaszone.

Konstrukcja węzła w stanie surowym ma być gotowa we wrześniu. Węzeł zacznie funkcjonować wraz z uruchomieniem linii tramwajowej do Fordonu. W pobliżu estakady powstały też nowe przystanki autobusowe na ul. Kamiennej. Na stacji funkcjonować będą 3 tory kolejowe.

Obecnie kończą się prace związane z betonowaniem ostatniej części estakady nad ul. Kamienną. Na części obiektu zabetonowanej wcześniej zakładane są gzymsy maskujące. Poza tym wykonywane są kapy chodnikowe. Po zakończeniu prac nad betonowaniem płyty rozpoczną się typowe roboty drogowe związane z ułożeniem torowiska. Będzie ona zabudowane płytami, co pozwoli na przejazd nim także autobusom oraz pojazdom uprzywilejowanym.

W rejonie węzła trwa też przebudowa skrzyżowania ulic Inwalidów, Harcerskiej i Lewińskiego. Jest ono nieprzejezdne. Obecnie toczą się przede wszystkim prace przy przebudowie uzbrojenia podziemnego oraz rozbiórce starych jezdni. Docelowo powstanie tam 4-wlotowe rondo. Kierowcy muszą na razie korzystać z objazdu ulicami Kamienną i Fordońską. Przebudowywany jest także fragment torowiska kolejowego w kierunku Chełmży na wysokości ul. Konduktorskiej. Z kolei w rejonie pętli awaryjnej przy ul. Wyścigowej niwelowany jest teren, który zostanie wkrótce zagospodarowany zielenią.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz Wschód – centrum przesiadkowe prawie idealne

Komunikacja

Bydgoszcz Wschód – centrum przesiadkowe prawie idealne

Michał Szymajda 10 lutego 2016

Bydgoszcz nie straci środków UE, ale Pesa poczeka na zapłatę

Prawo & Finanse

Bydgoszcz nie straci środków UE, ale Pesa poczeka na zapłatę

Witold Urbanowicz 04 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5