Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bydgoszcz uporządkuje znaki na drogach

Dalej Wstecz
Autor:

wu / inf. prasowa

Data publikacji:
2015-07-07 10:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz uporządkuje znaki na drogach
fot. Pit1233, domena publicznaul. Gdańska w Bydgoszczy
Z inicjatywy pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa transportu w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim przeprowadzony zostanie pilotażowy przegląd oznakowania ulic. Być może z dróg zniknie część znaków.

Za oznakowanie w Bydgoszczy odpowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Każda nowa inwestycja wiąże się z opracowywaniem szczegółowych rozwiązań związanych z organizacją ruchu. Na silnie zurbanizowanym terenie zdarzają się jednak sytuacje, że na niektórych odcinkach ulic ze względu na dużą liczbę znaków kierowcy w trakcie jazdy mają wyjątkowo mało czasu na śledzenie wszystkich tablic. Dlatego eksperci zamierzają zastanawiać się między innymi nad sekwencją umieszczenia kolejnych znaków oraz możliwością usunięcia części tablic. To przede wszystkim szansa na poprawę bezpieczeństwa.

– Zależy nam na tym, że bydgoskie drogi były oznakowane w sposób bezpieczny i czytelny. Dlatego chętnie skorzystamy z doświadczeń innych zarządców dróg. Będzie to przypominać zewnętrzny audyt. Bydgoszczanie mogą tylko na tym skorzystać – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W trakcie pilotażowej akcji weryfikowana będzie zgodność oznakowania z przepisami wraz z opracowaniem raportu z tych działań. Zostanie on przekazany do Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Raport będzie zawierał informacje przydatne do stosowania przez zarządców dróg na drogach samorządowych – w celu podniesienia standardów oznakowania kierunkowego i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W przeglądzie oznakowanie będą brali oprócz drogowców z GDDKIA i ZDMIKP także przedstawicie KWP w Bydgoszczy.

– Na podstawie bydgoskich doświadczeń zostaną opracowane ogólnopolskie wytyczne dla zarządców dotyczące prawidłowego oznakowania. Zasady te zostaną następnie wprowadzone we wszystkich samorządach. W ten sposób ulice w polskich miastach będą oznakowywane w oparciu o jednolite standardy – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Paweł Olszewski.

Podobną akcję przeprowadza Gdańsk. Od 2009 r. do końca tego roku w ramach akcji „Mniej, nie znaczy gorzej” zostanie usuniętych ponad 10 tys. znaków. Gdańskiem inspirować chce się też Łukasz Puchalski, nowy szef warszawskiego ZDM-u.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk usuwa znaki drogowe

Przestrzeń

Gdańsk usuwa znaki drogowe

Jakub Dybalski 19 lutego 2015

Drogowcy boją się o rowerzystów?

Prawo & Finanse

Drogowcy boją się o rowerzystów?

Jakub Dybalski 03 września 2014

Wielka Brytania robi porządek ze znakami drogowymi

Przestrzeń

Wielka Brytania robi porządek ze znakami drogowymi

Jakub Dybalski 05 maja 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5