Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz: Trzy oferty na koncepcję rozbudowy sieci tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-28 10:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Trzy oferty na koncepcję rozbudowy sieci tramwajowej
fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu na koncepcję rozbudowy sieci tramwajowej. Przewidziano trzy nowe trasy o długości ok. 6 km i przebudowę dwóch pętli. To przygotowania do nowej perspektywy unijnej.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie wielowariantowej koncepcji programowo-przestrzennej dla rozwoju sieci tramwajowej po roku 2020. Dokument obejmuje cztery nowe trasy tramwajowe oraz przebudowę dwóch pętli. 

Zaproponowano trzy nowe trasy. Pierwsza prowadzi wzdłuż Artyleryjskiej i Chocimiskiej, druga – wzdłuż Wyszyńskiego, a trzecia – wzdłuż ulic Solskiego, Pięknej, Szubińskiej i Kruszwickiej. Planowane przedsięwzięcia mają zostać poddane analizie transportowej, ekonomicznej, środowiskowej, przestrzennej i społecznej. Koncepcja wskaże pierwszeństwo realizacji poszczególnych inwestycji. Więcej o zamierzeniach pisaliśmy tutaj.

O zamówienie ubiegają się trzy firmy. WYG International zaproponował 880 tys. zł, Cone AMG – 976,6 tys. zł, a Eco Investment Poland – 1,353 mln zł. To więcej niż oczekiwał zamawiający, ale ZDMiKP już poinformował, że po ocenie ofert oraz weryfikacji wykonawców zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja i będzie zawarta umowa.

O wyborze zdecydują cena (50%) i doświadczenie projektanta w specjalności inżynieryjnej drogowej (50%). Na opracowanie koncepcji przeznaczono 12 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz zastanawia się, jak rozbudować sieć tramwajów po 2020 r.

Przestrzeń

Bydgoszcz zastanawia się, jak rozbudować sieć tramwajów po 2020 r.

Witold Urbanowicz 01 października 2019

W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Przestrzeń

W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Redakcja 14 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5