Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz szykuje przetarg na tramwaj przez Kazimierza Wielkiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-27 11:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz szykuje przetarg na tramwaj przez Kazimierza Wielkiego
fot. MJ
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przymierza się do budowy nowej linii tramwajowej w ciągu Kazimierza Wielkiego, łączącej Fordońską z Toruńską. Przetarg miałby zostać ogłoszony jesienią.

Bydgoszcz wysłała wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia przetargu na budowę trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską wraz z rozbudową układu drogowego oraz przebudową istniejącej infrastruktury tramwajowej. Torowisko miałoby powstać na ul. Kazimierza Wielkiego, po wschodniej stronie istniejącej jezdni. Wybudowane zostaną dwa nowe mosty przez Brdę: drogowy i tramwajowy. Ulica Kazimierza Wielkiego otrzyma przekrój dwujezdniowy.

Inwestycja obejmuje również przebudowę układu komunikacyjnego w zakresie torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej wzdłuż ul. Perłowej na odc. pomiędzy ul. Wojska Polskiego (od końca zakresu aktualnie prowadzonej inwestycji na węźle Szarych Szeregów) a ul. Toruńską wraz z przebudową układu drogowo-torowego węzła tramwajowego Perłowa-Toruńska. Przewidziano również przebudowę skrzyżowań ulic: Kazimierza Wielkiego -Toruńska i Kazimierza Wielkiego-Fordońska.

Bydgoszcz, zgodnie z ogłoszeniem, zamierza rozpocząć procedurę przetargową pod koniec października. Miasto zaznacza, że w trakcie przebudowy skrzyżowań ulic Kazimierza Wielkiego z Toruńską, Kazimierza Wielkiego z ul. Fordońską oraz węzła tramwajowego Perłowa-Toruńska wykonawca zobowiązany będzie utrzymać ruch tramwajowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5