Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bydgoszcz: Starcie Mercedesa i Solarisa o 10 przegubowców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-18 13:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Starcie Mercedesa i Solarisa o 10 przegubowców
fot. Martyn Janduła
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy otworzyły oferty w przetargu na dostawy 10 autobusów. Wystartowały dwie firmy – Solaris i EvoBus – składając podobne cenowo propozycje, z niewielką przewagą dystrybutora Mercedesa. Pojazdy mają się pojawić w Bydgoszczy najpóźniej na początku przyszłego roku.

Przedmiotem ogłoszonego przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych 10 autobusów, zasilanych olejem napędowym. Mają to być autobusy przegubowe o długości mieszczącej się w przedziale 17,9-18,1 m, które w dodatku spełniają normę emisji spalin Euro 6.

Zamawiający podzielił kontrakt na dwie części i przydzielił dla każdej z nich dedykowany okres, kiedy pojazdy mają trafić do Bydgoszczy. Pierwsza dostawa 5 szt. autobusów przegubowych wraz z dostarczeniem urządzeń diagnostycznych ma nastąpić w terminie 160 dni od zawarcia umowy lub maksymalnie do 19 lutego 2018 r. Druga dostawa kolejnych 5 szt. autobusów przegubowych ma nastąpić nie później niż w terminie 170 dni od zawarcia umowy lub do 28 lutego 2018 r.

Dzisiaj (18 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy – EvoBus, który dostarcza Mercedesy, z kwotą 14,229 mln zł oraz Solaris z kwotą 14,329 mln zł.. Obie nieznacznie przekraczają założony kosztorys w wysokości 14,145 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (83%), materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia (15%) oraz liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi (2%). W przypadku kryterium technicznego punktowane będzie zastosowanie stali nierdzewnej, aluminium lub stali o podwyższonej wytrzymałości zabezpieczone antykorozyjnie metodą kataforezy zanurzeniowej całej, kompletnej karoserii w zamkniętym cyklu technologicznym dla całego zamówienia 10 autobusów. W przypadku siedzeń dodatkowe punkty będzie można dostać za zaoferowanie powyżej 14 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, a maksymalną liczbę punktów – za powyżej 16 miejsc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów

Komunikacja

Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów

Martyn Janduła 09 czerwca 2017

Bydgoszcz kupi 11 nowych autobusów od Mercedesa

Komunikacja

Bydgoszcz kupi 11 nowych autobusów od Mercedesa

Jakub Dybalski 25 lipca 2016

Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Komunikacja

Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Jakub Dybalski 24 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5