Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz: Rozbudowa ul. Kujawskiej. Miasto czeka na koniec kontroli UZP

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-10-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Bydgoszcz.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Rozbudowa ul. Kujawskiej. Miasto czeka na koniec kontroli UZP
mat. UM Bydgoszcz
Bydgoszcz czeka na finisz kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, która pozwoli na podpisanie umowy ramowej z wykonawcami prac budowlanych na ul. Kujawskiej, w ramach której powstanie druga jezdnia oraz torowisko tramwajowe. Częścią zadania będzie też przebudowa schodów do rewitalizowanego obecnie parku na Wzgórzu Wolności.

Rozbudowa ul. Kujawskiej jest najważniejszym projektem komunikacyjnym realizowanym w centrum Bydgoszczy. Inwestycja pozwoli na skrócenie czasu jazdy zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym samochodem. Zdecydowanie poprawi też bezpieczeństwo na przebudowanych rondach Kujawskim i Bernardyńskim. Drogi rowerowe na tak zwanym górnym tarasie zyskają dobre połączenie ze Starym Miastem.

Inwestycja zakłada budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Konieczna jest także modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej posiadać będzie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy. Od strony zachodniej trakty zostaną przebudowane do placu Kościeleckich.

Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej musi zostać obniżone. Linia tramwajowa pomiędzy dwiema jezdniami ul. Kujawskiej również będzie na znacznym odcinku znajdowała się poniżej poziomu jezdni. Będzie to wymagało budowy murów oporowych. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie również buspas.

Z ronda Kujawskiego torowisko zostanie od razu wyprowadzone na fragmencie ul. Solskiego. Ułatwi to w przyszłości dalszą rozbudowę linii, a do tego czasu odcinek ten ma pełnić funkcję toru odstawczego. Zlikwidowana zostanie natomiast pętla przy ul. Karpackiej, ponieważ jej dalsze istnienie jest niemożliwe, między innymi z uwagi na konieczność obniżenia ronda. W ramach innego zadania zaplanowano jednak rozbudowę pętli przy ul. Magnuszewskiej oraz przebudowę torowiska pomiędzy ul. Magnuszewską a węzłem Szarych Szeregów (wraz z węzłem).

W zakres zadania wchodzi również przebudowa schodów prowadzących na Wzgórze Wolności do rewitalizowanego obecnie parku. Zgodnie z opracowanym projektem będą one miały inny charakter niż obecnie. Ciąg stopni będzie wytyczony po łuku, co pozwoli na wprowadzenie większej liczby tak zwanych spoczników. Wokół schodów w efektowny sposób zostaną zagospodarowane tereny zielone. Projekt nasadzeń zakłada wprowadzenie takich gatunków jak kosodrzewina, tarnina, rokitnik, odmiany róż i jałowców. Nowe schody będą łączyć się z budowanym obecnie ciągiem pieszo-rowerowym biegnącym po skarpie Wzgórza Wolności.

Obecnie ZDMiKP czeka na zakończenie kontroli uprzedniej prowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych. Po niej możliwe będzie podpisanie umowy ramowej z wykonawcami, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty przetargu i zlecenie prac.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5