Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bydgoszcz: Oferty na naprawy serwisowe i pogwarancyjne Swingów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-15 17:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Oferty na naprawy serwisowe i pogwarancyjne Swingów
fot. MJ
Spółka Tramwaj Fordon, która realizowała projekt budowy tramwaju do Fordonu wraz z zakupem taboru, kilka dni temu otworzyła oferty w przetargu na naprawy pogwarancyjne i serwisowe 12 Swingów. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty, w tym producent tramwajów.

Przedmiotem zamówienia są naprawy pogwarancyjne i serwisowe 12 sztuk wagonów tramwajowych PESA typ 122NaB. Mowa o wagonach nr 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, które są eksploatowane od stycznia 2016 r. Usługa będzie obejmowała okres 24 miesięcy i będzie realizowana na terenie zajezdni MZK przy Toruńskiej. W zakres usług wchodzi usuwanie wszystkich usterek wynikających z eksploatacji (z wyłączeniem obsługi prowadzonej bezpośrednio przez MZK).

Kilka dni temu minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. SAATZ zaproponował kwotę 2,241 mln zł i współczynnik gotowości na poziomie 97%. Pesa zaoferowała kwotę 2,091 mln zł i współczynnik gotowości na poziomie 91,5%. Obie oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę blisko 4 mln zł. Minimalny poziom gotowości określony był na 83%.

O wyborze zdecydują cena (75%) oraz miesięczny wskaźnik gotowości technicznej wagonów (25%). Biorąc pod uwagę punktację i zaoferowane poziomy gotowości, lepiej wypada firma SAATZ.

Wcześniej, w 2019 r. spółka Tramwaj Fordon zlecała tę usługę firmie SAATZ, która ma oddział w Grudziądzu. Wykonawca ten serwisuje już część gdańskich tramwajów oraz wykonuje usługę naprawy tramwajów Skody dla Wrocławia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Kto naprawiać będzie Swingi

Komunikacja

Bydgoszcz: Kto naprawiać będzie Swingi

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2021

NIK z wnioskiem do prokuratury ws. bydgoskich Swingów

Prawo & Finanse

NIK z wnioskiem do prokuratury ws. bydgoskich Swingów

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2018

Tramwaj do bydgoskiego Fordonu na mocną czwórkę

Komunikacja

Tramwaj do bydgoskiego Fordonu na mocną czwórkę

Michał Szymajda 18 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5