Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz: Nowa trasa tramwajowa na Kujawskiej z projektem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2016-07-08 16:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Nowa trasa tramwajowa na Kujawskiej z projektem
W piątek (8 lipca) złożony został wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na modernizacji ul. Kujawskiej. Przebudowane zostaną też ronda Bernardyńskie i Kujawskie oraz powstanie nowa trasa tramwajowa. Inwestycji towarzyszyć będą zakupy nowych tramwajów.

Do rozpoczęcia prac przy dużych inwestycjach potrzebne jest zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). To pozwolenie na budowę, które zatwierdza jednocześnie nowy podział geodezyjny oraz pozwala przejąć niezbędne nieruchomości. W budżecie miasta na 2016 rok zarezerwowano na rozbudowę ul. Kujawskiej 48 mln zł. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 276 mln złotych. Będzie to obok modernizacji ul. Grunwaldzkiej i budowy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej największe miejskie przedsięwzięcie realizowane w najbliższych latach. Jego finisz planowany jest na 2019 rok.

– Rozbudowana ul. Kujawska zdecydowanie poprawi dojazd do centrum z osiedli tak zwanego górnego tarasu. Warto podkreślić, że wraz z realizacją tego zadania zamierzamy zakupić kolejnych 15 nowoczesnych tramwajów. Na ulicy wytyczony zostanie buspas. Poza tym poprawi się estetyka tej części miasta – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Rozbudowa ul. Kujawskiej zakłada między innymi budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Konieczna jest także modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej posiadać będzie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy.

Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni od ul Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie ze względu na konieczność zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej musi zostać obniżone. Linia tramwajowa pomiędzy dwiema jezdniami ul. Kujawskiej również będzie na znacznym odcinku znajdowała się poniżej poziomu jezdni. Będzie to wymagało budowy murów oporowych. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie również buspas.

Wszystkie rozwiązania dostosowane będą do osób niepełnosprawnych, co oznacza m.in. budowę pochylni dla wózków czy wyposażenie sygnalizacji drogowej w sygnalizatory dźwiękowe, wbudowanie elementów ryflowanych ułatwiających orientację osobom niepełnosprawnym.

Więcej o planach tramwajowych Bydgoszczy pisaliśmy TUTAJ.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Rozbudowana Kujawska z tramwajem. Miasto kupi 15 wozów

Przestrzeń

Bydgoszcz: Rozbudowana Kujawska z tramwajem. Miasto kupi 15 wozów

Witold Urbanowicz 04 lutego 2016

Rusza wyczekiwany tramwaj do Fordonu

Przestrzeń

Rusza wyczekiwany tramwaj do Fordonu

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5