Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Bydgoszcz może otrzymać środki na trzy tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-03 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz może otrzymać środki na trzy tramwaje
fot. MJ
Przepadł wniosek Bydgoszczy na środki z Polskiego Ładu na zakup 46 nowych tramwajów. Ministerstwo Funduszy i Polityki Rozwoju przekazało jednak, że miasto może otrzymać z funduszy europejskich 25 mln zł, co pozwoli na zakup trzech tramwajów. Wpierw jednak samorząd musiałby wykonać kilka kroków formalnych.

Bydgoszcz starała się o środki na zakup 46 tramwajów, ale wniosek, złożony w ramach Polskiego Ładu, nie został zaakceptowany. Teraz Ministerstwo mówi, że miasto może starać się o środki na zakup trzech tramwajów w ramach kończącej się perspektywy unijnej. – Zgodnie z przyjętą wizją miasta przewozy tramwajowe mają pełnić dominującą rolę w przewozach pasażerskich w Bydgoszczy. Nowe tramwaje zapewnią pasażerom komfortową i bezpieczną podróż – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Jak informuje Ministerstwo, projekt przejdzie teraz proces identyfikacji do programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 2014-2020. To oznacza, że wpierw musi być ujęty w strategii Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Wymaga to podjęcia prac przez samorządy i aktualizacji strategii ZIT. Beneficjent – miasto Bydgoszcz po identyfikacji – powinien złożyć wniosek o dofinansowanie do Centrum Unijnych Projektów. Po pozytywnej ocenie, podpisana zostanie umowa o dofinansowanie z UE.

W ramach środków POIiŚ na lata 2014-2020 Bydgoszcz otrzymała środki na trzy projekty: budowę nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej oraz na odcinku pomiędzy ul. Fordońską i ul. Toruńską, przebudowę infrastruktury wzdłuż ul. Chodkiewicza oraz zakup taboru tramwajowego. Ich łączna wartość to 464,80 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich wynosi 279,18 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz podniesie ceny biletów przez drogi prąd i Polski Ład

Prawo & Finanse

Bydgoszcz podniesie ceny biletów przez drogi prąd i Polski Ład

Redakcja 19 października 2021

Czy most w Fordonie będzie także tramwajowy?

Przestrzeń

Czy most w Fordonie będzie także tramwajowy?

Przemysław Farsewicz 05 września 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5