Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bydgoszcz: Kolejne utrudnienia w związku z tramwajem na Fordon

Dalej Wstecz
Autor:

Gotowski

Data publikacji:
2014-04-22 09:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Firma Gotowski

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Kolejne utrudnienia w związku z tramwajem na Fordon
fot. Pit1233, public domain Wikimedia commons
Ze względu na kolejne prace przy linii tramwajowej do bydgoskiej dzielnicy Fordon oraz konieczność przygotowania awaryjnej pętli przy ul. Bałtyckiej do większego ruchu od 22 kwietnia w bydgoskiej komunikacji zacznie obowiązywać wiele zmian. Od 1 maja utrudnienia wystąpią także na ul. Fordońskiej, która przebiega DK nr 80.

Od wtorku (22 kwietnia) ze względu na prace remontowe na pętli Bałtycka wyłączone z ruchu będzie torowisko od ronda Fordońskiego do Wyścigowej. Tramwaje linii nr 3 zostaną do 30 kwietnia skierowane od ronda Fordońskiego przez most Pomorski na Babią Wieś, a tramwaje linii nr 7 przez dworzec PKS do Rycerskiej. Autobusową komunikację zastępczą w ciągu ul. Fordońskiej zapewnią linie autobusowe nr 65 i 69 oraz linie nr 70 i 74 z wydłużonym przebiegiem trasy do ronda Fordońskiego.Kolejne zmiany nastąpią od 1 maja. Po przystosowaniu pętli na Bałtyckiej do wzmożonego ruchu tramwajowego zostaną tam skierowane linie nr 3 i 7. Na okres 5 miesięcy linia nr 3 będzie kursować na trasie relacji Rycerska-Bałtycka, a linia nr 7 na trasie Kapuściska Bałtycka. W tym czasie linie nr 70, 74 oraz weekendowa linia 75 kursująca do Ostromecka będą nadal dojeżdżać do ronda Fordońskiego. Ze szczegółami tych zmian można zapoznać się na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl. Te zmiany są związane z budową linii tramwajowej do Fordonu. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy drogowcy zbudują nowoczesną pętlę awaryjną po wschodniej stronie ul. Wyścigowej wraz z rozjazdami w kierunku Fordonu.Przebudowana zostanie także północna jezdnia ul. Fordońskiej (przy pętli na Wyścigowej), którą przebiega DK nr 80. Kierowcy muszą od maja liczyć się z tym, że podróż z centrum do Fordonu będzie zajmowała więcej czasu niż do tej pory. Przygotowane zostały alternatywne warianty organizacji ruchu na ul. Fordońskiej pomiędzy Kamienną i Towarową. Są one związane z zamknięciem północnej jezdni ul. Fordońskiej. Ruch w kierunku centrum odbywać będzie się północnym pasem południowej jezdni (dla samochodów osobowych), ulicą Kamienną (m.in. dla ciężarówek) lub Startową (dla komunikacji publicznej, ewentualnie pojazdów osobowych). W zależności od występujących natężeń ruchu wprowadzone zostanie optymalna organizacja ruchu. W kierunku Fordonu kierowcy będą mieli do dyspozycji południowy pas południowej jezdni ul. Fordońskiej lub ulicę Kamienną. O szczegółach wszystkich zmian będzie na bieżąco informować między innymi Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Budowa linii do Fordonu to jedna z największych inwestycji tramwajowych w Polsce, kosztująca 290 mln zł. Będzie ona również połączona z zakupem 12 niskopodłogowych tramwajów. Dla porównania kosztów na budowę linii tramwajowej na Piecki i Migowo o długości 3,6 km Gdańsk wyda 116 mln zł. 8-kilometrowy odcinek Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju kosztuje natomiast 240 mln zł. Kraków na trasę tramwajową Lipska-Wielicka o długości 2,1 km zarezerwował 150 mln zł. Rozbudowa sieci tramwajowej w Toruniu zamknie się kwotą 47,3 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Prezydent Bruski: W Bydgoszczy stawiamy na transport publiczny

Komunikacja

Prezydent Bruski: W Bydgoszczy stawiamy na transport publiczny

Witold Urbanowicz 21 sierpnia 2014

Tramwaj do Fordonu: Trwa montaż dźwigarów na estakadzie

Przestrzeń

Tramwaj do Fordonu: Trwa montaż dźwigarów na estakadzie

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5