Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-09 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów
fot. Martyn Janduła
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy ogłosiły właśnie przetarg, w którym poszukują dostawcy dziesięciu przegubowych autobusów. Kontrakt realizowany w dwóch turach ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2018 roku.

Przedmiotem ogłoszonego przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych 10 sztuk autobusów w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym. Mają to być autobusy przegubowe, które w dodatku spełniają normę emisji spalin Euro 6. Ich rok produkcji określono na 2018.

Zamawiający podzielił kontrakt na dwie części i przydzielił dla każdej z nich dedykowany okres, kiedy pojazdy mają trafić do Bydgoszczy. Pierwsza dostawa 5 szt. autobusów przegubowych wraz z dostarczeniem urządzeń diagnostycznych ma nastąpić w terminie 160 dni od zawarcia umowy lub maksymalnie do 19 lutego 2018 r. Druga dostawa kolejnych5 szt. autobusów przegubowych ma nastąpić nie później niż w terminie 170 dni od zawarcia umowy lub do 28 lutego 2018 r.

Długość pojazdów musi się mieścić w przedziale od 17,9 do 18,1 m. Na pokład mają zabierać minimum 135 pasażerów, w tym minimum 40 ma mieć miejsce siedzące. W całym autobusie zastosowana ma być niska podłoga. Wyjątek mogą stanowić jedynie stopnie umożliwiające zajęcie miejsca w ostatnim rzędzie siedzeń autobusu. Wejście do pojazdu ma się odbywać za pomocą czterech par drzwi dwuskrzydłowych. Na wysokości drugich drzwi znaleźć ma się miejsce na wózek dziecięcy, wózek inwalidzki oraz biletomat. Zamawiający umożliwia również inny układ wnętrza, gdzie na wysokości drugich drzwi znajdzie się miejsce na wózek inwalidzki oraz biletomat, natomiast na wysokości trzecich drzwi – miejsce na wózek dziecięcy. Standardowo w pojeździe zamontowana zostanie klimatyzacja.

W ramach zamówienia zamawiający chce, aby dostawca autobusów przeprowadził szkolenie dla 30 kierowców w zakresie właściwej i bezpiecznej eksploatacji dostarczonych autobusów bezpośrednio po pierwszej dostawie.

Udział w postępowaniu mogą wziąć wykonawcy, którzy wykażą się doświadczeniem, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert wykonali, z należytą starannością, dostawy autobusów zgodnych z oferowanymi w zakresie marki i typu pojazdu, niskopodłogowych, fabrycznie nowych, zasilanych olejem napędowym w wersji miejskiej obejmujące co najmniej 10 autobusów przegubowych (maksymalnie w dwóch kontraktach) i spełniających normę emisji Euro 6. Składanie ofert w przetargu trwa do 14 lipca 2017 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz kupi 11 nowych autobusów od Mercedesa

Komunikacja

Bydgoszcz kupi 11 nowych autobusów od Mercedesa

Jakub Dybalski 25 lipca 2016

Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Komunikacja

Bydgoszcz. Czy EvoBus wygra przetarg na 11 autobusów?

Jakub Dybalski 24 czerwca 2016

Bydgoszcz chce kupić 11 autobusów, w tym jeden przegubowy

Komunikacja

Bydgoszcz chce kupić 11 autobusów, w tym jeden przegubowy

Jakub Dybalski 18 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5