Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz: Buspas w Myślęcinku na finiszu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Buspas w Myślęcinku na finiszu
fot. UM Bydgoszcz
Kończy się budowa buspasów na ulicy Gdańskiej w Myślęcinku. Na całym odcinku ułożono już nawierzchnię. Trwają nasadzania drzew i krzewów oraz prace porządkowe i wykończeniowe. W przyszłym roku przy pętli tramwajowej ruszy budowa parkingu dla osób chcących przesiąść się na tramwaj.

W czerwcu udostępnione zostało dla ruchu nowe, bezpieczne rondo przy ulicy Rekreacyjnej. Obecnie w jego obrębie, trwa porządkowanie terenu i nasadzenia zieleni. Przy na ul. Rekreacyjnej realizowane są ostatnie prace przy układaniu chodników. Wkrótce ułożone zostaną też nawierzchnie dróg rowerowych. Zatoka autobusowa na ul. Gdańskiej (za wiaduktem) w stronę pętli w Myślęcinku została już udostępniona do ruchu.

Na ukończeniu są prace przy pozostałych przystankach autobusowych, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym miesiącu. W obrębie pętli autobusowej w Myślęcinku powstały też azyle dla pieszych, które docelowo ułatwią przekraczanie rozbudowanej jezdni. Zamontowane zostały wiaty przystankowe i sygnalizatory świetlne. Obecnie na pętli trwają nasadzania krzewów (m.in. róż okrywowych) oraz podłączanie sygnalizacji świetlnej.

W najbliższych dniach, jeśli nie będzie opadów planowane jest malowanie oznakowania poziomego i montaż znaków pionowych . Kierowcy mogą spodziewać się drobnych zwężeń drogi i ograniczeń prędkości. W połowie lipca planowane są odbiory inwestycji, która kosztowała 10 mln zł. W ubiegłym roku oddany został do użytku buspas na Wałach Jagiellońskich. W tym roku uruchomiony został też buspas na ul. Grunwaldzkiej. W budowie są nowe pasy dla autobusów wzdłuż ulic Kujawskiej i M. Kolbego.

Nowy układ komunikacyjny z rondem na połączeniu Gdańskiej i Rekreacyjnej uwzględnia też funkcjonowanie nowego parkingu P+R (Park&Ride/Parkuj i Jedź). Prace budowlane przy tej inwestycji ruszą w przyszłym roku. Obecnie powstaje niezbędna dokumentacja projektowa. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 125 pojazdów. Miejsca parkingowe będą dedykowane w pierwszej kolejności osobom, które będą chciały kontynuować podróż do centrum tramwajem lub miejskim rowerem. Będzie to atrakcyjny punkt na pozostawienie pojazdów między innymi dla mieszkańców gmin Osielsko i Dobrcz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Ulica Garbary z buspasem i zielenią

Komunikacja

Poznań: Ulica Garbary z buspasem i zielenią

Redakcja 19 czerwca 2020

Szczecin: Na Arkońskiej wydzielony zostanie buspas

Przestrzeń

Szczecin: Na Arkońskiej wydzielony zostanie buspas

Redakcja 05 czerwca 2020

Bydgoszcz: Autobusy szybciej dojadą z Osowej Góry

Przestrzeń

Bydgoszcz: Autobusy szybciej dojadą z Osowej Góry

Redakcja 21 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5