Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul. Kujawskiej w toku

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-08-03 16:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDMiKP Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
Bydgoszcz: Budowa trasy tramwajowej w ul.  Kujawskiej w toku
To obecnie największa inwestycja realizowana na terenie Bydgoszczy. Intensywne prace prowadzone są między innymi na jezdniach, którymi jeszcze wiosną poruszały się samochody. Realizowane są roboty ziemne, brukarskie, kanalizacyjne i energetyczne. Trwają prace przy układaniu torowiska i nowej nawierzchni.

Prace na ulicy Kujawskiej rozpoczęły się z początkiem ubiegłego roku. Od początku największym wyzwaniem była przebudowa infrastruktury podziemnej. Szereg prac toczył się pod ścisłym nadzorem archeologicznym. Odkryte i zinwentaryzowane zostały między innymi fundamenty kościoła św. Idziego oraz pozostałości dawnego cmentarza przy Zbożowym Rynku. Cały plac budowy zajmuje powierzchnię około 13 hektarów. Prace przy przebudowie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz budowie nowych torowisk, chodników, dróg rowerowych, jezdni i buspasa pochłoną 169 mln zł.

Na placu Kościeleckich i ul. Bernardyńskiej na ukończeniu są prace przy przebudowie infrastruktury podziemnej, co pozwola rozpocząć układanie pierwszych warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Wykonawca, jeśli tylko to możliwe stara się jak najdłużej zachowywać utwardzone dojścia do posesji.

Nowe rondo Bernardyńskie znajduje się wyżej niż stare skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Wymagało to szeregu prac ziemnych i dostosowania wysokości wlotów.Dodatkowo w tym miejscu już wcześniej ustawiono słupy trakcyjne. Zamontowane zostały też bramownice, do których docelowo instalowane będą sygnalizatory świetlne i znaki drogowe.

Kontynuowane są też prace przy Zbożowym Rynku i ul. Długiej. Ustawiono pierwsze słupy nowych latarni. Trwają przygotowania do budowy nowej jezdni, szerokiego chodnika wraz z drogą rowerową (w stronę ul. Długiej). Kontynuowane są prace przy zatoce autobusowej. Trwałość i estetykę gwarantować mają między innymi kamienne krawężniki odporne na uszkodzenia.

Na finiszu są również prace związane z przebudową uzbrojenia podziemnego pod starą jezdnią ulicy Kujawskiej. Wkrótce rozpoczną się prace związane z układaniem pierwszych warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

W ubiegłym tygodniu przy rondzie Kujawskim zabetonowany został ostatni fragment pod torowisko biegnące w wykopie. Wcześniej funkcjonował tam tymczasowy przejazd między jezdniami. Niebawem w tym miejscu ułożone zostaną szyny przyszłego torowiska.

Dodatkowo w obrębie ronda kontynuowane są prace ziemne oraz rozbiórka ostatnich elementów przejścia podziemnego. Na torowisku trwają też prace związane z montażem urządzeń do naciągania sieci trakcyjnej. Przygotowanie całego teren umożliwi wjazd specjalistycznych pojazdów, które rozpoczną podwieszanie przewodów trakcyjnych.

Na ul. Wojska Polskiego na wysokości kościoła trwają prace związane z wykonywaniem nawierzchni oraz peronów tramwajowych. W tym miejscu kierowcy nadal mogą spodziewać się zwężenia drogi i ograniczenia prędkości. Prace przy nawierzchni prowadzone są również na północnej jezdni ulicy Solskiego oraz ul. Chołoniewskiego. Na tym obszarze wykonano już cześć chodników i dróg rowerowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Środki z UE na projekty tramwajowe dla Olsztyna i Bydgoszczy

Komunikacja

Środki z UE na projekty tramwajowe dla Olsztyna i Bydgoszczy

Przemysław Farsewicz 18 marca 2020

Bydgoszcz znów bez wykonawcy dla przebudowy torów na Toruńskiej

Przestrzeń

Bydgoszcz znów bez wykonawcy dla przebudowy torów na Toruńskiej

Witold Urbanowicz 04 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5