Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Buspas do Łomianek utknął. Przez pandemię i brak środków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-24 11:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Buspas do Łomianek utknął. Przez pandemię i brak środków
fot. Wiesław Z. / fotopolska.eu
Nie ma co liczyć na szybkie powstanie buspasa do Łomianek. Powołany w 2019 r. zespół roboczy do jego wytyczenia spotkał się jedynie dwa razy, a prace „w związku z trudną sytuacją budżetową” zostały wstrzymane.

Co jakiś czas powraca temat usprawnienia komunikacji między stolicą a Łomiankami. W 2019 r., po spotkaniu władz Łomianek i Warszawy, powołano zespół roboczy ds. oceny kosztów i wykonalności inwestycji związanej z budową buspasa. Zaproponowane rozwiązanie zakłada dobudowę dodatkowego pasa ruchu dla autobusów wzdłuż Pułkowej na ok. 2,5-km odcinku drogi.

O efekty pracy zespołu pytał niedawno radny Marek Szolc. Te nie są powalające. Zespół w 2020 r. spotkał się dwa razy, a po wprowadzeniu stanu epidemii zrezygnowano z organizacji spotkań. „Ponadto, w związku z trudną sytuacją budżetową będącą wynikiem obowiązującego stanu epidemii wirusa SARS-CoV -2, prace nad porozumieniem zostały wstrzymane” – informuje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W 2019 r. Zarząd Dróg Miejskich oszacował koszty budowy buspasa – bez dodatkowej infrastruktury w postaci ekranów dźwiękoszczelnych czy przejść dla zwierząt – na ok 47 mln zł. „Ze względu na konieczność dokończenia rozpoczętych, strategicznych dla Warszawy inwestycji komunikacyjnych, w tym m.in. budowy metra, w roku 2020 miasto nie posiadało wolnych środków budżetowych pozwalających na utworzenie takiego zadania inwestycyjnego. Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną oraz trudną sytuację finansową Warszawy obecnie, trudno jest podać termin zakończenia prac” – informuje Olszewski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Kilkanaście kilometrów buspasów do 2023 r.

Przestrzeń

Warszawa: Kilkanaście kilometrów buspasów do 2023 r.

Łukasz Malinowski 09 lutego 2021

Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej

Przestrzeń

Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej

Witold Urbanowicz 18 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5