Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Busnex – partner Yutonga – podsumowuje dwa lata na polskim rynku

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-10-29 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Busnex

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Busnex – partner Yutonga – podsumowuje dwa lata na polskim rynku
mat. prasowe
Dwanaście dostarczonych autobusów elektrycznych w ramach trzech kontraktów z samorządami, kolejne podpisane umowy oraz poszerzenie gamy produktowej o „elektryki” osobowe i dostawcze – to kluczowe dokonania Busnex Poland w ciągu mijających dwóch lat działalności. Firma, będąca oficjalnym przedstawicielem marek Yutong Bus i SERES, wspiera rozwój elektromobilności oraz zielonego transportu publicznego. Okazją do podsumowań i dyskusji o przyszłości była konferencja, poprzedzająca tegoroczne targi Transexpo.

– Mijające dwa lata pokazały potencjał autobusów Yutong, które napędzają zielony transport w miastach i miejscowościach. Elektryczna, zeroemisyjna komunikacja publiczna nie jest już przyszłością, ale teraźniejszością. Potwierdzają to kolejne kontrakty na dostawy autobusów oraz rozwój mechanizmów wsparcia ich zakupu przez samorządy. Coraz większe zainteresowanie budzą również samochody elektryczne, na co odpowiadamy, wprowadzając do oferty markę SERES – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

Największą ze zrealizowanych przez Busnex Poland umów stanowiła dostawa do Polkowic dziewięciu elektrycznych autobusów Yutong E10 wraz z innowacyjnym systemem ładowania. W kwietniu 2021 r. rozpoczęły one obsługę komunikacji publicznej. Kolejnym samorządem, który wybrał markę Yutong do obsługi transportu publicznego, został Lidzbark Warmiński. W drugiej połowie października 2021 r. oba w pełni elektryczne modele E8 dostarczono do dawnej stolicy Warmii, gdzie po raz pierwszy w jej historii rusza komunikacja miejska – nie tylko bezpłatna dla mieszkańców, ale także zasilana energią m.in. z OZE. W ramach umowy, w Lidzbarku Warmińskim powstały również dwie ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Autobus Yutong, od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o dowozie dzieci do szkół, doceniła także gmina Bobowa. Model E8 już kolejny rok szkolny służy tam uczniom, zapewniając bezpieczny i zeroemisyjny transport. Umowy na dostarczenie autobusów szkolnych podpisały także gminy Ojrzeń i Śniadowo. Oba samorządy postawiły na model Yutong ICE12, podobnie jak gmina Bobowa korzystając z dofinansowania w ramach programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

W 2022 r. Busnex Poland planuje dalsze dostawy elektrycznych autobusów dla samorządów rozwijających komunikację publiczną oraz wprowadzenie do oferty najnowszego modelu Yutong U12. Pojazd wyróżnia jego zasięg. W zależności od modelu, wynosi on od ponad 300 do blisko 400 kilometrów, co umożliwia obsługę tras miejskich, jak i podmiejskich. Zainteresowanie oferowanymi przez Busnex Poland autobusami wykazują kolejne miasta, gminy i operatorzy komunikacji. Testy „elektryków” Yutong odbyły się w tym roku m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wejherowie, Ełku, Kętrzynie i Nysie.

Elektryczny crossover SERES 3 to z kolei pierwszy dostępny na polskim rynku model tej marki, której technologia narodziła się w Dolinie Krzemowej, a komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Odpowiadając na duże zainteresowanie „elektrykami”, planowane jest wprowadzanie na krajowy rynek modeli SF3 oraz SF5. Busnex Poland angażuje się również w segment aut dostawczych, oferując elektryczne minibusy DFSK EC35, dedykowane dostarczaniu towarów i usług w miastach.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach. Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Łomży pojadą chińskie elektrobusy

Komunikacja

Do Łomży pojadą chińskie elektrobusy

Witold Urbanowicz 26 października 2021

Chińskie elektrobusy wyjechały na ulice Polkowic

Komunikacja

Chińskie elektrobusy wyjechały na ulice Polkowic

Redakcja 14 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5