Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Budżet transportowy Rzeszowa na rok 2015

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-03-23 07:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Budżet transportowy Rzeszowa na rok 2015
rynek w Rzeszowiefot. J-k, domena publiczna
Stolica Podkarpacia w tym roku wyda ponad 1,320 mln zł z czego inwestycje pochłoną ponad 40% tej sumy. W większości będą to jednak inwestycje drogowe. Transport publiczny wzbogaci się głównie o kolejne elementy ITS.

Choć tegoroczny budżet jest o blisko 120 mln zł większy od zeszłorocznego, zaplanowano w nim dość dużą dziurę. Dochody oszacowano na 1 157 997 512 zł a wydatki na 1 320 493 681 zł. To oznacza, że dziura budżetowa wyniesie 162 496 169 zł i zostanie sfinansowana przede wszystkim z obligacji i kredytów.

Wydatki na transport i łączność oszacowano na prawie 494 mln zł. Z tej sumy wydatki bieżące w większości pójdą na zakup usług przewozowych w MPK Rzeszów. Przewoźnik otrzyma ponad 60 mln zł, z tego 58 mln zł to opłaty za przewozy, a pozostałe pieniądze zostaną wydane m.in. na remont i utrzymanie wiat przystankowych, dworca, czy kampanię informacyjną dotyczącą biletu elektronicznego.

Wśród wydatków budżetowych stosunkowo niewielkie sumy przeznaczono na sztandarowy pomysł ekipy prezydenta Tadeusza Ferenca, czyli rzeszowski monorail. Na „Rzeszowską kolejkę miejską” zaplanowano w budżecie tylko 250 tys. zł.

Więcej o tegorocznym budżecie transportowym Rzeszowa przeczytasz w Monitorze.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Obiekty mostowe kosztują ZDM 26 mln zł rocznie

Komunikacja

Warszawa: Obiekty mostowe kosztują ZDM 26 mln zł rocznie

Witold Urbanowicz 28 marca 2016

Rzeszów. Autobusy gazowe wrosły w krajobraz miasta [WIDEO]

Komunikacja

Rzeszów. Autobusy gazowe wrosły w krajobraz miasta [WIDEO]

Jakub Dybalski 27 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5