Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Budowa przedłużenia tramwaju na Nowodworach ruszy w 2019 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-17 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Budowa przedłużenia tramwaju na Nowodworach ruszy w 2019 r.
fot. MJ
Warszawski ZTM zapowiada, że w przyszłym roku ruszy i skończy się budowa kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż Światowida na Nowodworach. Na razie jednak przedłużają się prace projektowe.

Od kilku lat – etapami – jest budowana trasa tramwajowa na Tarchominie i Nowodworach. Od lutego 2017 r. tramwaje dowożą pasażerów w rejon skrzyżowania Ordonówny i Światowida. Trasa tramwajowa ma być wydłużana dalej, wzdłuż Światowida do Modlińskiej. Zakres inwestycji, który będzie realizowany w tym etapie, obejmuje odcinek od Nowodworów do Winnicy, który będzie zakończony przejazdem międzytorowym dla taboru dwukierunkowego. ZTM uznał, że od razu wraz z trasą tramwajową mają powstać dwie jezdnie Światowida. Elementem inwestycji jest też skrzyżowanie ul. Światowida z ul. Modlińską oraz pętla autobusowa.

Jak informowaliśmy, w marcu 2018 r. ZTM miał dysponować zamiennym projektem układu drogowo-torowego z zamiennym zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Prace nabrały jednak opóźnienia. – Termin realizacji umowy na opracowanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej uległ zmianie, w związku z przedłużającym się procesem uzgadniania projektu stałej organizacji ruchu. 30 marca Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy zatwierdziło warunkowo projekt stałej organizacji ruchu. Obecnie trwa procedura zatwierdzania projektów sygnalizacji świetlnej, w celu wypracowania ostatecznych i optymalnych rozwiązań dla przebudowywanego ciągu – mówi Michał Grobelny z biura prasowego ZTM.

Jak informuje Grobelny, od 7 maja w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego trwa procedura w sprawie wydania zamiennych decyzji ZRID. – Obecnie trwają prace projektowe dla zawężonej z przekroju 2x3 do 2x2 ul. Światowida. Planowany termin zakończenia prac projektowych i uzyskania decyzji to III kwartał 2018 r. – wyjaśnia przedstawiciel ZTM-u.

Przetarg na budowę tego odcinka ma zostać ogłoszony po wydaniu decyzji ZRID i zatwierdzeniu projektów sygnalizacji. – Rozpoczęcie prac drogowo-torowych planowane jest w I kwartale 2019 r. Zakończenie zadania inwestycyjnego w zakresie torowiska tramwajowego i układu drogowego na Winnicy planowane jest na IV kwartał 2019 r. – zapowiada Michał Grobelny.

Budowa tego odcinka nie kończy jednak całej inwestycji. – Pętla przy Modlińskiej będzie rozwiązaniem tymczasowym do czasu wybudowania zintegrowanego węzła przesiadkowego na Winnicy – informuje Grobelny. Jak dodaje, w dalszej kolejności ma powstać też druga jezdnia od Galerii Północnej do Nowodworów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Tramwaj do Winnicy od razu z dwiema jezdniami. Wbrew obietnicom

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Winnicy od razu z dwiema jezdniami. Wbrew obietnicom

Witold Urbanowicz 26 października 2017

W 2018 r. przetarg na przedłużenie tramwaju na Nowodworach

Przestrzeń

W 2018 r. przetarg na przedłużenie tramwaju na Nowodworach

Witold Urbanowicz 11 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5