Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-06-18 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku
mat. UM Łódź
Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku
Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku
Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku
Budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi jeszcze w 2022 roku
Już jesienią 2022 r. na placach budowy wyczekiwanych od dawna parkingów wielopoziomowych mamy zobaczyć ekipy robotników. W pierwszym etapie w centrum Łodzi powstaną aż cztery takie obiekty.

Coraz bliżej jest do rozpoczęcia budowy wielopoziomowych parkingów w centrum Łodzi. Zapowiadane jeszcze na ten rok będą pierwszym etapem tworzenia systemu, który docelowo ma objąć kilka tysięcy miejsc pod dachem.

Gdzie powstaną parkingi wielopoziomowe w Łodzi?

Na początek miasto wytypowało cztery adresy: przy al. Kościuszki 42, przy ul. Wschodniej 62/64, przy ul. Wschodniej 67 i przy ul. Tuwima 12.

Partner w projekcie – firma Mota-Engil – kończy właśnie projektowanie obiektów i kompletowanie pozwoleń na ich budowę. Już dziś możemy jednak przekonać się, jak będzie wyglądał pierwszy z parkingów. Ciemna bryła powstanie przy ul. Tuwima 12, ale adres ten może nieco mylić, bo obiektu nie zobaczymy z ulicy. Parking będzie mieścił się w głębi kwartału, za komisariatem policji, przy budowanym właśnie pasażu łączącym ul. Tuwima z Moniuszki.


Mapa: UM Łódź

Kiedy powstaną w Łodzi parkingi wielopoziomowe?

Wbicie łopat pod pierwsze cztery parkingi jest planowane na jesień. Z miejsc pod dachem kierowcy będą mogli skorzystać w 2024 r. Po wakacjach miasto zamierza ogłosić przetarg na wybór firmy, która zbuduje kolejne parkingi. W drugim etapie ma być ich tyle, ile w pierwszym.

System parkingów wielopoziomowych jest realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. To jeden z największych tego typu projektów w kraju. Do przetargu na budowę pierwszych czterech parkingów oferty złożyły dwie firmy. Korzystniejsza z nich obejmowała budowę większej liczby miejsc oraz mniejszą dopłatę ze strony miasta w przypadku strat prywatnego partnera.

Umowa obowiązuje 29 lat. Po jej upływie parkingi przejdą na własność miasta.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5